میهمان ویژه نمایشگاه کتاب، در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران


تاریخ انتشار: ۱۴۰۳/۳/۱ - ۱۰:۴۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۳/۳/۱ - ۱۰:۴۶:۴۲
میهمان ویژه نمایشگاه کتاب، در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
معاون وزیر فرهنگ یمن با حضور در غرفه سازمان اسناد و کتابخانه ملّی، با فعالیت های سازمان آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، محمد حیدره معاون وزیر فرهنگ یمن در این بازدید با ابراز تمایل برای همکاری با سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، خواستار بازدید از این نهاد مرجع به منظور آشنا شدن با ظرفیت های کتابخانه ملی و به ویژه در حوزه نسخ خطی شد.

 

فاطمه صدر معاون پژوهش و منابع دیجیتال سازمان نیز توضیحاتی درباره وظایف سازمان در خصوص حفظ و نگهداری آثار ارائه کرد و بخش‌های مختلف غرفه و سازمان را بصورت مبسوط برای همتای یمنی خود تشریح کرد.

در این بازدید، آشنایی با میز مربوط به مرمت سازمان اسناد و کتابخانه ملی در غرفه این سازمان در سی و پنجمین نمایشگاه کتاب تهران بخش قابل توجه این حضور بود.

این دیپلمات فرهنگی با تاکید بر این مطلب که در کتابخانه ملی این کشور نسخ خطی و کتب قدیمی وجود دارد گفت: در آرشیو کشور یمن نسخ خطی قابل توجه و تاریخی وجود دارد که به عنوان مثال می توان از وجود قرآن قدیمی منتسب به کتابت امیر المؤمنین یاد کرد.

وی همچین یادآور شد بخش فرهنگی کشور یمن تمایل به تبادل نسخ به صورت دیجیتال دارد و درخواست کرد طی تفاهم‌نامه ای برای به روز کردن مهارت های دانشی کارشناسان یمنی در حوزه مرمت، کشور ایران یک کارگاه آموزشی برای آنها برگزار کند.

در پایان این بازدید معاون پژوهش و منابع دیجیتال سازمان به رسم یادبود کتاب ارزشمند امالی شیخ صدوق را به محمد حیدره معاون وزیر فرهنگ یمن اهدا کرد