تاکید بر اهمیت اسناد ملی؛

سرپرست معاونت اسناد ملّی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد


تاریخ انتشار: ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۹:۳۳:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۲/۸/۲۴ - ۹:۳۷:۴۱
سرپرست معاونت اسناد ملّی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد
سید هادی موسوی سرپرست معاونت اسناد ملّی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران، به منظور ارتقای سطح همکاری‌ها و جلب حمایت‌های استانی، منطقه‌ای،تبیین اهداف و سیاست‌های کلان سازمان با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سید هادی موسوی سرپرست معاونت اسناد ملّی این سازمان در دیدار با یعقوب‌علی نظری استاندار خراسان رضوی، ضمن تشکر از همراهی‌های صورت گرفته در حوزه ماموریت‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران گفت: اجرای صحیح و کامل قانون اسناد ملی می‌تواند به حفظ میراث مکتوب فرهنگی کشور کمک کند و زمینه ساز آگاهی و اطلاع جوانان از ریشه‌های فرهنگی و تمدنی ایران اسلامی باشد.

 سرپرست معاونت اسناد ملّی سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در این دیدار با اشاره به اهمیت جغرافیایی خراسان رضوی در حوزه فرهنگ بر تعیین تکلیف بیش از ۲۲ میلیون برگ سند توسط همکاران مرکز اسناد و کتابخانه ملّی شرق کشور تاکید کرد و آن را حائز اهمیت خواند و خواستار افزایش همکاری دستگاهای اجرایی استان شد.

موسوی همچنین با تکید بر دستور ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در همایش مدیران این سازمان مبنی بر استفاده از توان محققان و اندیشمندان استانی در شناسان و معرفی فرهنگ هر استان؛ اظهار داشت: راه‌اندازی بخش خراسان شناسی توسط مرکز اسناد و کتابخانه ملّی منطقه شرق کشور در در دستور کار قرار گرفته است و در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

 همچنین یعقوب‌علی نظری استاندار خراسان رضوی در این دیدار تاکید کرد: نفس کار سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در حفظ و پاسداشت هویت ملّی بسیار حائز اهمیت است و جمع آوری و نگهداری و بهره‌برداری از اسناد باید با قوت انجام پذیرد.

 وی با اشاره به دیدار خود با مجموعه‌ هابیلیان، خانواده شهدای ترور، تصریح کرد: ارائه به‌هنگام اسناد به مردم برای پاسخگویی به شبهات ضرورت دارد و برای آیندگان یک نیاز اساسی است، به خصوص اینکه مقاطع درخشان تاریخ ایران مانند دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس حاوی درس‌ها و عبرت‌های بسیار است.

 

سجاد جان نثاری مدیر کل تدارکات سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران و مجتبی محمودی مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملّی شرق کشور و سید ناصر نعمتی مدیر روابط عمومی استانداری خراسان رضوی نیز در این دیدار حضور داشتند.