یکصدمین شماره پویش «کتابخوانی ملی» منتشر خواهد شد


تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۴:۱۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۴۰۰/۳/۱۹ - ۱۴:۲۲:۳۹
یکصدمین شماره پویش «کتابخوانی ملی» منتشر خواهد شد
یکصدمین شماره پویش «کتابخوانی ملی» با هدف گسترش فرهنگ مطالعه به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به زودی منتشر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، پویش «کتابخوانی ملی» آبان ماه سال 1399 و همزمان با برپایی هفته کتاب و کتابخوانی آغاز شد. در این پویش فرهیختگان و اندیشمندان در حوزه های مختلف به مردم توصیه می کنند که چه کتابی را و به چه دلیلی بخوانند. 
 این پویش توسط کتابخانه ملی ایران به عنوان پایگاه ملی مطالعه و جایگاه فرهیختگان و فرزانگان ایجاد شده و پاسخ به یکی از رسالت های ذاتی کتابخانه ملی ایران در به جریان انداختن ضروریات فرهنگی کشور است و ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی یکی از مهمترین رسالت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به شمار می رود.
پویش «کتابخوانی ملی» با حضور و مشارکت حداکثری فرهیختگان، اندیشمندان، متفکران، اهالی فرهنگ و هنر در حوزه های مختلف علوم منتشر شده است و تا کنون چهره هایی چون مصطفی محقق داماد، غلامعلی حداد عادل، حسن بلخاری، مصطفی ملکیان، مهدی محقق، حسن تاجبخش، اشرف بروجردی، جلال الدین کزاری، ضیاءموحد، منوچهر صدوقی سها و بسیاری از چهره های فرهنگی، اندیشمند در این پویش حضور پیدا کرده اند. 
پویش «کتابخوانی ملی» همزمان با هفته کتاب از تاریخ 24 آبان سال 1399 آغاز و به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و اکنون یکصدمین شماره از این پویش به زودی منتشر خواهد شد.