یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزیدگان خود را شناخت


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۶:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۶:۱۵:۴۰
یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزیدگان خود را شناخت
برگزیدگان یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معرفی و تقدیر شدند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران امروز چهارشنبه 24 دی ماه با حضور اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، ‌تحقیقات و فناوری برگزار شد و پژوهشگران برتر در حوزه‌های موضوعی، علم اطلاعات و دانش‌شناسی، علوم آرشیوی و سندپژوهی، ایرانشناسی و اسلام‌شناسی، نسخه‌پژوهی و تاریخ شفاهی اعلام و تقدیر شدند. 
بر اساس این خبر، اثر برگزیده یازدهمین جشنواره ملی پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حوزه رساله دکتری دانشگاه الزهرا به الهه حسینی با «موضوع چهارچوب معنایی برای یکپارچه سازی و بازیابی معنایی اشیای محتوایی وبی: رویکرد داده های پیوندی در بافت سرطان» اختصاص یافت.
همچنین المیرا کریمی به عنوان برگزیده در حوزه رساله دکتری پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با پرداختن به موضوع «طراحی مدل مفهومی بازیابی اطلاعات کاربر مدار مبتنی بر هستی شناسی» شایسته تقدیر شناخته شد.
اثر شایسته تقدیر جشنواره در حوزه طرح پژوهشی خاتمه یافته به مهدی علیپور حافظی با همکاری اصلی علیرضا انتهایی و سایر همکاران مهدیه بهمن آبادی،افسانه تیموری خانی، زهرا حداد،حمیده دستجردی،حمیدرضا رادفر و ندا محلوجی  با موضوع «دستنامه کاربردی مدیریت منابع دیجیتال زاد» تعلق گرفت.  
طرح پژوهشی « طراحی الگوهای هستان شناسی فرا داده ای برای مدلسازی و بازنمون معنایی مقالات نشریات علمی در پایگاه رایسست» اثر شایسته تقدیر دیگر این دوره از جشنواره در حوزه طرح پژوهشی خاتمه یافته اعلام شد، مجری این طرح اکرم فتحیان دستجردی و کارفرما مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری است.
در حوزه ایده نوآورانه میلاد روشنی با ارائه ایده «طراحی پلتفرم خدمات فریلنسینگ (آزادکاری) علمی، پژوهشی و کاربردی توسط کتابداران و متخصصان» شایسته تقدیر شناخته شد.
اما پژوهشگران برگزیده سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حوزه پژوهشگران برگزیده در بخش اعضای هیئت علمی، علی محمد طرفداری و در بخش کارکنان نیز امین محمدی کارشناس پژوهش در پژوهشکده اسناد و میثم صادقی ساروکلایی کارشناس آزمایشگاه معاونت اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اعلام شدند.
یازدهمین جشنواره پژوهش و فناوری سازمان اسناد و کتابخانه ملی با پیام «آینده روشن با پژوهش اثر بخش»  از 22 آذرماه آغاز و امروز درتاریخ 24 دیماه  به کار خود پایان داد.