فروشگاه اینترنتی کتاب سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۴/۱۱ - ۱۵:۲۵:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۴/۱۴ - ۱۰:۵۷:۳۵
فروشگاه اینترنتی کتاب سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران رونمایی شد
فروشگاه اینترنتی کتاب سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در محل اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مراسم رونمایی از فروشگاه اینترنتی انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران چهارشنبه 11 تیرماه با حضور معاونان و مدیران این سازمان در اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم سمیه توحیدلو معاون پژوهش و منابع دیجیتال با بیان این مطلب که انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران یکی از مبادی خروجی سازمان برای ارائه منابع و داده های خود به پژوهشگران و محققان است گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا فضای پژوهشی با تجربه جدیدی روبرو شد و بسیاری از انتشارات بزرگ دنیا منابع خود را به صورت آنلاین در دسترس همگان قرار دادند.

معاون پژوهش و منابع دیجیتال ادامه داد: یکی از مسائل پیش روی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در دوران شیوع ویروس کرونا با توجه به تعطیلی تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران، عدم دسترسی به منابع و توزیع انتشارات سازمان بود که سامانه فروش اینترنتی کتاب راه اندازی شد.

توحیدلو افزود: با توجه به مصوبه شورای انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، تصمیم گرفته شد تا شبکه توزیع انتشارات آنلاین شود و با این روش کتاب ها و منابع سازمان علاوه بر فروش به شکل فیزیکی به صورت آنلاین نیز در دسترس مخاطبان قرار بگیرد.

در ادامه این مراسم زینب پاپی مدیرکل پژوهش کتابداری و آموزش سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: از سال 1316تا 1398 تعداد هزار و 550 جلد کتاب در حوزه های فهرستگان نسخه های خطی، سند پژوهی، سازماندهی اطلاعات و کتابشناسی ملی و سایر کتابشناسی ها توسط انتشارات سازمان به چاپ رسیده است.

مدیرکل پژوهش کتابداری و آموزش با اشاره به بهره برداری از سامانه فروش اینترنتی کتاب سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ادامه داد: به منظور دسترسی بهتر و غیرحضوری مخاطبان به آثار انتشارات سازمان، سامانه فروش اینترنتی کتاب راه اندازی شد و بر همین اساس مخاطبان می توانند بعد از انتخاب کتاب در این سامانه و ثبت سفارش، به صورت غیرحضوری سفارشات خود را دریافت ­کنند.

پاپی اضافه کرد: امکان مشاهده اطلاعات کتابشناختی کتاب، آثار مرتبط، آثار پرفروش، ویژه­ها، آثار برگزیده، جستجوی پیشرفته و دسترسی رایگان به برخی از کتاب های انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی در حوزه آرشیو، اسناد، کتابداری و نسخه پژوهی از جمله برخی از امکانات سامانه اینترنتی برای مخاطبان است.

وی امکان تعریف فرایندهای فروش، تهیه گزارش های مختلف، ارتباط با نرم افزار فروش حضوری و ارتباط با پرداخت مشتریان (لحظه خرید/ زمان تحویل) را از دیگر ویژگی­های این سامانه عنوان کرد.

لازم به توضیح است، علاقمندان برای تهیه کتاب های مورد نیاز خود می توانند به سامانه فروش اینترنتی کتاب های انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به آدرسhttp://bookshop.nlai.ir مراجعه کنند.

پایان خبر//