از فردا اول تیرماه

کتابخانه ملی ایران برای تمامی اعضا بازگشایی می شود


تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۵:۴:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۹/۳/۳۱ - ۱۵:۹:۵۱
کتابخانه ملی ایران برای تمامی اعضا بازگشایی می شود
کتابخانه ملی ایران از فردا 1 تیرماه برای تمام اعضای کتابخانه بازگشایی می شود و تالارهای تخصصی و عمومی برای هردو گروه عادی و پژوهشی قابل استفاده خواهد بود.

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مرحله اول بازگشایی کتابخانه ملی ایران در تاریخ 17 خردادماه انجام شد و در مرحله دوم از بازگشایی کتابخانه، استفاده برای اعضای پژوهشی از روز سه شنبه 27 خردادماه آغاز شد و در مرحله آخر امکان استفاده از تالارهای مطالعه برای هر دو گروه عادی و پژوهشی فراهم شده است.

بر این اساس شرایط بازگشایی تالارها به شرح زیر اعلام شد:

1- از تاریخ اول تیر99، تالارهای تخصصی و عمومی کتابخانه ملی برای تمام اعضا کتابخانه ملی(عادی و پژوهشی ) قابل استفاده است.

2- به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، ورود هر گونه منبع به داخل تالارهای عمومی و تخصصی(به جز چند برگ کاغذ، خودکار یا مداد و رایانه شخصی) ممنوع است و لذا تقاضا می شود اعضا محترم از آوردن جزوات و کتب شخصی خود برای استفاده در تالارهای عمومی و تخصصی خودداری کنند.

3- با توجه به الزامات بهداشتی ابلاغ شده از طرف ستاد مبارزه با کرونا، ظرفیت استفاده از کتابخانه ملی به نصف کاهش پیدا کرده است و لذا روزانه 550 نفر امکان استفاده از تالارهای کتابخانه ملی را خواهند داشت و در صورت تکمیل ظرفیت، امکان ورود اعضا به کتابخانه ملی وجود نخواهد داشت.

4- ساعت ارائه خدمات از 8 صبح الی 16 خواهد بود.

5- علاوه بر روزهای اداری هفته، روزهای پنجشنبه و جمعه و سایر ایام تعطیل نیز امکان استفاده از تالارها وجود خواهد داشت.

6- به منظور حفظ سلامت اعضا و کارکنان کتابخانه ملی، رعایت پروتکلهای بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا الزامی است و ضروری است همه مراجعان کتابخانه ملی از ماسک یا شیلد استفاده کنند.

7- بدیهی است طی روزهای آینده و به صورت تدریجی دامنه سرویس دهی به اعضا کتابخانه ملی افزایش خواهد یافت.

پایان خبر/