مدیران روابط عمومی سازمان صدا و سیما از کتابخانه ملی بازدید کردند


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۰/۲۵ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۳۲:۲
مدیران روابط عمومی سازمان صدا و سیما از کتابخانه ملی بازدید کردند
دكتر صلاحي، در ديدار با مديران روابط عمومي صدا و سيما، انعكاس وسيع تر دستاوردها و ظرفيت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي را خواستار شد.
دكتر صلاحي، در ديدار با مديران روابط عمومي صدا و سيما، انعكاس وسيع تر دستاوردها و ظرفيت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، امروز سه شنبه، 26 دي 1391، جمعي از مديران سازمان صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران، علاوه بر بازديد بخش هاي مختلف سازمان، با دكتر صلاحي ديدار داشتند.
در اين ديدار ابتدا مديران روابط عمومي سازمان صدا و سيما، به مطرح كردن سوألات خويش پرداختند و دكتر صلاحي نيز صحبت هاي خويش را در قالب پاسخ به سوألات مطروحه ارائه كرد.
محورهاي كلي سوألات مديران روابط عمومي صداو سيما در اين نشست در زمينه همكاري هاي محتوايي، شرايط عضويت، ارتباط بين المللي و محتواي ديداري و شنيداري سازمان اسناد و كتابخانه ملي بود.
دكتر صلاحي در پاسخ به سوألات مطروحه گفت: ما مي توانيم همكاري هاي محتوايي گسترده اي به صورت دوجانبه داشته باشيم. براي مثال در زمينه هاي مناسبتي، امسال كه مطابق با پنجاهمين سالگرد قيام امام خميني (ره) است، نشست هاي تخصصي مفيدي برگزار كرديم كه مي تواند محتواي خوبي براي صدا و سيما به وجود آورد. همچنين در زمينه دهه فجر كارهايي زيادي مي توانيم انجام دهيم كه البته تاكنون هم فعاليت هايي صورت گرفته است. نظير تهيه تاريخ شفاهي انقلاب اسلامي ايران كه در واقع مصاحبه اي است در زمينه شرايط سياسي و فرهنگي و اقتصادي ايران در قبل از انقلاب در مصاحبه با رجال آن زمان.
دكتر صلاحي همچنين درباره ديگر زمينه هاي همكاري بين دو سازمان ابراز داشت: در برخي موارد برنامه هايي در حيطه تاريخي پخش مي شود كه به نظر ضعف هايي از نظر محتوايي دارد و اين ضعف با عنايت به عضويت سازمان اسناد و كتابخانه ملي در مجامع مهم تاريخ پژوهي كشور و با همكاري ما، قابل رفع است.
دكتر صلاحي در پاسخ به سوألي درباره محدوديت عضويت گفت: كتابخانه ملي مكاني است براي پژوهشگران ارشد كشور كه مي توانند از قبل پژوهش خود، گره گشاي برخي مشكلات جامعه باشند. بنابراين نمي توان به همه افراد مجوز ورود به كتابخانه ملي را صادر كرد. در واقع كتابخانه ملي جايي است براي پژوهش نه مطالعه جزوه درسي و دروس شب امتحان.
دكتر صلاحي در پايان با اشاره به همكاري هاي دو سازمان، پيشنهاد كرد صدا و سيما، از هر برنامه اي كه توليد مي كند، يك نسخه را براي حفاظت در شرايط استاندارد به سازمان اسناد و كتابخانه ملي ارسال كند.
شايان ذكر است در پايان اين نشست مديران روابط عمومي سازمان صدا و سيما به بازديد از بخش هاي مختلف سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران پرداختند.