پیام تسلیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت شهادت سردار حسن شاطری


تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۱/۲۹ - ۲۰:۳۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۶/۲/۲۸ - ۶:۲۲:۴۵
پیام تسلیت سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مناسبت شهادت سردار حسن شاطری
شهادت تكامل وجودي روح پرخروش و جوشش ،ولي در عين حال مطمئن و آرام شهيدي همچون شهيد "حسن شاطري" است.

بسم الله الرحمن الرحيم
وَلَئِن قُتِلْتُمْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَوْ مُتُّمْ لَمَغْفِرَةٌ مِّنَ اللّهِ وَرَحْمَةٌ خَيْرٌ مِّمَّا يَجْمَعُونَ (آل عمران/157)
شهادت تكامل وجودي روح پرخروش و جوشش ،ولي در عين حال مطمئن و آرام شهيدي همچون شهيد "حسن شاطري" است. ايشان به عنوان يك سرباز ولايتمدار و گوش به فرمان امام و رهبر، در سال هاي اخير به بازسازي مناطق آسيب ديده لبنان در جنگ 33روزه با رژيم صهيونيستي مشغول شد و حتي در مقاطعي، همت و تخصص خود را در رسيدگي به محروميت هاي مردم صبور افغانستان نيز دريغ نداشت. اين امر بدون شك، سرمنشاء بسياري از خيرات و بركات براي مردم مظلوم لبنان و افغانستان بود.
هرچند اين شهادت مزدي بود كه سردار شاطري بعد از عمري مجاهدت و ممارست در راه خدا و احياي ارزش هاي اسلامي و نيز خدمت به مردم مظلوم و مستضعف لبنان از خداوند تبارك و تعالي گرفت، ولي فقدان حضور اين انسان وارسته كه دوستان ايشان، وي را شهيد زنده مي ناميدند و شيعه و سني و مسيحي و دروزي در لبنان به يك اندازه تلاش ها و مجاهدت هايش را در بازسازي لبنان پس از جنگ مي ستودند، خسراني بزرگ براي دوستدارانش است.
سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران، شهادت افتخارآميز اين سردار رشيد اسلام و انقلاب را به محضر حضرت صاحب الزمان (عج)، رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) و عموم مردم شريف ايران و همرزمان و خانواده معزز ايشان
تبريك و تسليت عرض نموده و صبر جميل و اجر جزيل از درگاه خداوند متعال براي ايشان مسألت دارد.
 روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران