انتشار کتاب گفتگو با عبدالعلی دستغیب


تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۸:۴۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - ۸:۴۵:۱۷
انتشار کتاب گفتگو با عبدالعلی دستغیب

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به گفته محمدهاشم اكبریانی، دبیر مجموعه «تاریخ شفاهی ادبیات معاصر»، كتاب عبدالعلی دستغیب از این مجموعه‌ به تازگی مجوز نشر دریافت كرده و از سوی نشر ثالث منتشر خواهد شد. گفت‌وگوی كتاب دستغیب را عبدالله مدنی كه پیش‌تر گفتگوی كتاب «علی باباچاهی» را انجام داده، برعهده داشته است.

 
گفتنی است پیش از این، 9 مجلد از این مجموعه منتشر و به دست علاقمندان رسیده است كه 5 مجلد اول در باره صادق هدایت، صمد بهرنگی، محمود مشرف آزاد تهرانی(م آزاد)، علی باباچاهی و هوشنگ گلشیری توسط نشر روزنگار و 4 جلد دیگر شامل گفتگو با : لیلی گلستان، ضیاء موحد، عمران صلاحی و شمس لنگرودی توسط نشر ثالث به چاپ رسیده است.

همچنین مجلدهای مربوط به مصاحبه با نصرت رحمانی، مهدی غبرایی، مظاهر مصفا، منوچهر آتشی، فرخ تمیمی، زین‌العابدین مؤتمن و احمدرضا احمدی در مراحل مختلف نشر قرار دارند.

قابل ذكر است روزنامه اعتماد در تاریخ شانزدهم مهر 88 به دلیل اهمیت مسئله تاریخ شفاهی و به بهانه بررسی مشكلات موجود در این پروژه، مصاحبه‌ای با محمد هاشم اكبریانی انجام داده كه به لحاظ طرح موضوعات مرتبط با این حوزه بسیار خواندنی است.