برپایی نمایشگاه عکس و اسناد به مناسبت 24 مهر سالروز آتش سوزی مسجد جامع کرمان توسط مرکزجنوب شرق


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۶:۲۷
برپایی نمایشگاه عکس و اسناد به مناسبت 24 مهر سالروز آتش سوزی مسجد جامع کرمان توسط مرکزجنوب شرق
به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان, حجت الاسلام محمود ابادی مدیر مرکز جنوبشرق گفت: همچون سنوات گذشته با همکاری ناحیه مقاومت سپاه حضرت رسول (ص), واقعه آتش سوزی مسجد جامع کرمان به عنوان یکی از بزرگترین اتفاقات مغفول مانده تاریخ اتقلاب اسلامی در قالب نمایشگاهی تحت عنوان "انقلاب در کرمان به روایت تصویر" بازافرینی شد.
 وی خاطر نشان کرد: از مجموعه چندصد عکس و تصویر ماندگار و هنرمندانه که ازدوران مبارزه مردم کرمان علیه حکومت استبداد، ثبت شده است تعدادی اثر برگزیده در محل مسجد جامع کرمان همزمان با برگزاری مراسم بزرگداشت واقعه 24 مهر سالروز به آتش کشیده شدن این مسجد توسط عمال حکومت پهلوی به نمایش گذاشته شد.
 حجت الاسلام محمود ابادی اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف تبیین و اعتلای فرهنگ انقلابی و ایحاد شور و نشاط و به منظور اشنایی جوانان و نوجوانان با اهداف و روحیات انقلابی مردم دیار کریمان در ان دوران برپا شد.
 مدیر مرکز جنوب شرق گفت: عکس‌های مستند این نمایشگاه با تمرکز بر رویارویی و تقابل ملت با دژخیمان رژیم شاه روایتگر روند وقایع و اتفاقات انقلاب اسلامی در شهر کرمان می باشند که مورد استقبال اقشار مختلف مردم و مسئولین استان نیز قرار گرفتند. حادثه آتش زدن مسجد جامع کرمان و هتک حرمت به قرآن توسط عمال رژیم ستم شاهی در 24 مهر ماه سال 57 نقطه عطف مبارزات گسترده مردم کرمان در جریان پیروزی انقلاب شد.