دیدار مدیر مرکز جنوب شرق با نماینده محترم ولی فقیه در استان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۶:۱۲
دیدار مدیر مرکز جنوب شرق با نماینده محترم ولی فقیه در استان
به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان, حجت الاسلام محمود آباد ی مدیر مرکز جنوب شرق به اتفاق جمعی از همکاران با حجت الاسلام علیدادی نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه کرمان دیدار کردند.
 مدیر مرکز جنوب شرق در این دیدار از مردمداری و تواضع آیت‌الله جعفری امام جمعه سابق گفت و اظهار داشت: مردمداری، تواضع و همراهی آیت‌الله جعفری با نظام و ولایت زبانزد بود، شما آن را دنبال می‌کنید که برای مجموعه فرهنگی استان باعث افتخار است.
 وی افزود: خط و مشی و اهدافی را که در بحث فرهنگی دارید دنبال کننده اهداف مورد انتظار مقام معظم رهبری است. وی از سازمان اسناد ملی گفت و ابراز داشت: سازمان اسناد ملی کرمان فرامنطقه‌ای بوده و استان‌های کرمان و هرمزگان را دربر می‌گیرد.
آقای محمود آبادی گفت: اسناد به دو بخش اسناد دولتی و غیردولتی تقسیم می‌شود که اسناد دولتی شامل اوراق و مکاتبات اداری و اسناد غیردولتی هم شامل عقدنامه‌ها، احکام و فرامین دولتی و غیره می‌باشد. مدیر مرکز جنوب شرق ادامه داد: گنجینه مکتوب استان در دست مرکز اسناد و کتابخانه ملی است و میلیون‌ها برگ سند توسط مرکز اسناد و کتابخانه ملی جنوب‌شرق نگهداری می‌شود، این اسناد مورد استفاده پژوهشگران، محققان و سایر افراد قرار می‌گیرد.
حجت الاسلام محمودآبادی عنوان داشت: پایان‌نامه‌های دانشگاهی، آرشیو مطبوعات کرمان، کتاب‌های خطی، چاپ‌سنگی و مرجع در مرکز جنوب‌شرق استان نگهداری می‌شود و دو تفاهم‌نامه در بخش تاریخ شفاهی برای تالیف تاریخ برق و تاریخ عدلیه کرمان طی دو سال و نیم گذشته امضا شده و با حمایت و کمک دادگستری کرمان چاپ و منتشر خواهند شد.
 وی از بزرگداشت مشاهیر استان کرمان گفت و تاکید کرد: گردآوری پیشینیه مدیران دولتی و غیردولتی در دست اجراست و اسناد مربوط به این مدیران در مرکز جنوب‌شرق نگهداری می‌شود. حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان نیز در این دیدار اسناد و کتاب را هویت فرهنگی ملت‌ها دانست و اظهار داشت: چه اسناد و چه کتاب، هویت فرهنگی و ملی یک کشور هستند و شخصیت یک ملت را نشان می‌دهند.
 وی افزود: آیندگان می‌خواهند بدانند این‌ها چه ملتی بودند، نگاه‌شان چه بوده و چه پیشرفت‌هایی داشته‌اند. وی روح اسناد و کتاب را در یک جهت ارزیابی کرد و خاطرنشان ساخت: چه اسناد و چه کتاب در یک جهت بوده و یک محتوا را به ما می‌دهند، اگر بخواهد هر علمی را بدانیم با این دو در ارتباط هستیم، محتوا و تاریخ با هم هستند و در یک جهت پیش می‌روند.
 علیدادی سلیمانی هدف اسناد و کتاب را در یک جهت دانست و بیان داشت: اسناد و کتاب رسالتی مشترک دارند و فکر را از نسل قبل به نسل جدید پیوند می‌دهد، دستاوردهای علمی نسل‌های قبل و کنونی اسناد و کتاب هستند و دو مجموعه ضروری برای کشور ما محسوب می‌شوند.