کنگره بزرگداشت آیت الله مجتهد کرمانی توسط مرکز جنوب شرق برگزار می شود

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۷/۱۹ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۷:۴۷
کنگره بزرگداشت آیت الله مجتهد کرمانی توسط مرکز جنوب شرق برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان, مراسم بزرگداشت آیت الله میرزا محمد رضا مجتهد کرمانی به همت مرکز جنوب شرق برگزار میشود. حجت الاسلام محمود آبادی ضمن اعلام این خبر برگزاری این مراسم را در راستای عمل به وظایف سازمان اسناد و کتابخانه ملی در معرفی و توجه به شخصیت‌ها و مشاهیر استان و منطقه جنوب شرق عنوان کرد و افزود: متأسفانه تاکنون در کرمان به این شخصیت‌ها توجه نشده است.

وی یکی از شخصیت های اندیشمند و مبارز را، آیت الله میرزا محمد رضا مجتهد کرمانی خواند و بیان کرد: سال گذشته هفتادمین سالگرد در گذشت ایشان بود و طی مراسمی یاد وخاطره آیت الله میرزا محمد رضا مجتهد در کرمان توسط این مرکز گرامی داشته شد و در آبان ماه سالجاری نیز کنگره بزرگداشت وی برگزار می شود.

حجت الاسلام محمودآبادی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: آیت الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی دارای 10 حکم اجتهاد از علمای تراز اول زمان خود از جمله صاحب جواهر بود.

آقای محمود آبادی یادآور شد: بیش از 2 هزار سند از اسناد آیت الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی کرمان نگهداری می شود و در حال رایزنی برای دریافت اسناد بیشتری از خانواده وبازماندگان ایشان هستیم

مدیر مرکز جنوب شرق در پایان اظهار کرد: آیت الله میرزا محمدرضا مجتهد کرمانی از علما و مبارزان دوران قاجار و پهلوی در کرمان با فرقه ها، افکار انحرافی و ظلم و ستم حکام محلی مقابله می‌کرد و از شهرت و احترام خاصی بین عوام و خواص برخوردار بود، و مقبره ایشان در ضلع جنوبی مسجد صاحب‌الزمان(ع) شهر کرمان قرار دارد.