دیدار مدیر مرکز جنوب شرق و جمعی از مسئولان فرهنگی استان با امام جمعه کرمان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۶:۲۳
دیدار مدیر مرکز جنوب شرق و جمعی از مسئولان فرهنگی استان با امام جمعه کرمان
به گزارش رابط عمومی مدیریت کرمان, در اولین روز از هفته کتاب و کتابخوانی حجت الاسلام محمود آبادی مدیر مرکز جنوب شرق به همراه آقایان علیزاده و حسین زاده مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی استان و جمعی از فعالان عرصه کتاب با حضور در دفتر آیت الله جعفری نماینده ولی فقیه در استان کرمان دیدار و گفتگو کردند.
 در ابتدای این دیدار مدیر مرکز جنوب شرق و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گزارشی مشروح از وضعیت کتابخانه ها و اقدامات صورت گرفته جهت بالا بردن سرانه مطالعه در استان ارائه نمودند.
 نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان نیز ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی با اشاره به اینکه دشمن جنگ نرمی علیه کشور را راه‌اندازی کرده و این توطئه بسیار جدی است افزود: دشمن به این نتیجه رسیده که در جنگ سخت هیچ موفقیتی نخواهد داشت و خطر جنگ نرم به مراتب بیشتر از جنگ سخت است.
 وی با بیان اینکه همه در این جنگ باید به وظایف خود عمل کنند خاطر نشان کرد: در مقطع بسیار خطرناکی زندگی می‌کنیم و اگر توقع داریم جامعه ما سالم بماند و فرزندانمان آسیب نبینند باید از آنها به خوبی مراقبت کنیم.
امام جمعه کرمان با تاکید بر ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه تصریح کرد: کتابخوانی مسئله ظریف و دقیقی است و باید مطالعه کتاب برای دانش‌آموزان در مدرسه و فرزندان در خانواده شیرین به نظر برسد. وی با اشاره به اینکه متاسفانه ساعت‌ها وقت فرزندان در فضای مجازی تلف می‌شود افزود: رهبر معظم انقلاب با استفاده بهینه از وقت خود و در همین ربع ساعت‌هایی که به نظر ما نمی‌آید صدها جلد کتاب مطالعه کردند و ایشان بهترین الگو در این زمینه هستند.