بازدید مدیر مرکز جنوب شرق از مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و اورژانس اجتماعی کرمان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۹/۳۰ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۶:۱۷
بازدید مدیر مرکز جنوب شرق از مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و اورژانس اجتماعی کرمان
به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان, در چارچوب یکی از مصوبات کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان حجت الاسلام محمود آبادی مدیر مرکز جنوب شرق و خانم موسی پور مدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان به همراه جمعی از اعضای کارگروه اجتماعی و فرهنگی با حضور در مرکز نگهداری کودکان آسیب دیده و اورژانس اجتماعی کرمان از بخشهای مختلف آن بازدید نمودند.
 معاون بهزیستی استان کرمان در جریان این بازدید ضمن تشریح فعالیتهای این مراکز اظهار داشت: برنامه اورژانس اجتماعی تلفیقی از مداخله فردی، خانوادگی و اجتماعی،خط تلفن اورژانس 123،تیم سیار اورژانس اجتماعی و پایگاه خدمات اجتماعی است.
 وی گفت: در این برنامه ویژگی مهم ارائه خدمات اجتماعی تخصصی بودن،به موقع بودن و در دسترس بودن مدنظر قرار گرفته تا از این طریق ارائه خدمات اجتماعی به مردم محدود به زمان و مکان نگردد و رویکرد فعال جایگزین رویکرد غیر فعال شود و در برنامه ها عملیاتی شود. معاون اداره کل بهزیستی استان با بیان اینکه در حال حاضر 21 مرکز اجتماعی در سطح استان فعالیت دارند افزود: 6 پایگاه خدمات اجتماعی، 3 مرکز مداخله در بحران، 3 خط تلفن 123، 6 خودروی سیار 123، 5 مرکز مداخله در کاهش طلاق و یک مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابانی و یک مرکز خانه سلامت در استان فعالیت دارند.