انعقاد تفاهم نامه همکاری و بازدید جناب آقای دکتر حسینی از مدیریت اسناد و کتابخانه جنوب شرق"کرمان"

تاریخ انتشار: ۱۳۸۸/۱۲/۲۳ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۰:۴۹
انعقاد تفاهم نامه همکاری و بازدید جناب آقای دکتر حسینی از مدیریت اسناد و کتابخانه جنوب شرق

بازديد حجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي دكتر حسيني رياست محترم پژوهشكده فرهنگ اسلام و ايران، اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه شهيد باهنر كرمان از مديريت اسناد و كتابخانه ملي منطقه جنوب شرق

مشاهده تصاوير

در راستاي همكاري هاي مستمر في مابين سازمان اسناد و كتابخانه ملي منطقه جنوب شرق كشور«كرمان» و پژوهشكده فرهنگ اسلام و ايران در دانشگاه باهنر، صبح چهارشنبه مورخ 12/12/88 حجت الاسلام والمسلمين جناب آقاي دكتر حسيني رياست محترم پژوهشكده ياد شده به اتفاق معاونين و مديران همراه و تني چند از اساتيد و اعضاي هيات علمي دانشگاه باهنر جهت گفتگو پيرامون نحوه ي همكاري بلند مدت و انجام فعاليتهاي پژوهشي و تحقيقاتي مشترك و تدوين كتب و مقالات ارزشمند علمي و تاريخي و همچنين برگزاري همايشهاي علمي از جمله همايش كرمان شناخت و برگزاري نمايشگاهها در سازمان حضور يافته و در زمينه موضوعات يادشده به بحث و تبادل نظر پرداختند . در اين جلسه آقاي شاهرخي مديريت محترم منطقه به تشريح فعاليتهاي سازمان، نحوه فراهم آوري و حفظ و نگهداري، تنظيم و پردازش اسناد و همچنين نحوه اطلاع رساني و ارايه خدمات اسنادي و كتابخانه اي پرداختند. ايشان با توجه به انبوه اسناد و كتب ارزشمند تاريخي و ظرفيتهاي موجود خواستار تبادل و افكار و انديشه ها در خصوص گزينش اسناد تاريخي ارزشمند با اولويت موضوعي و پژوهش و كار تحقيقي بر روي آنها از طريق همكاري اساتيد برجسته دانشگاه با سازمان گشتند، تا با برنامه ريزي لازم و به تدريج نسبت به تدوين دانشنامه و دايره المعارف تاريخ كرمان بر اساس متقن ترين منابع پژوهشي يعني اسناد و نسخ تاريخي موجود در آرشيو منطقه اقدام شود. ايشان همچنين نمونه هايي ارزشمند ازاسناد دوره قاجار در كرمان را به عنوان اولين گام مشترك در جهت انجام فعاليتهاي پژوهشي و تاليف كتاب و عرضه آن در همايش كرمان شناخت ارايه فرمودند. پس از آن رياست محترم پژوهشكده دانشگاه باهنر به تشريح فعاليتهاي اين پژوهشكده پرداخته و آمادگي كامل خود را جهت انجام فعاليتهاي مشترك اعلام نموده و اين همكاري را نقطه عطفي در روند تحولات فرهنگي استان قلمداد فرمودند.
            همچنين از آقاي شاهرخي جهت بازديد از بخش هاي مختلف پژوهشكده دعوت به عمل آوردند. در ادامه اساتيد و اعضاي هيات علمي پژوهشكده به تشريح فعاليتهاي حوزه پژوهشي خود پرداختند و نظرات خود را پيرامون نحوه همكاري باتوجه به امكانات و ظرفيتهاي موجود ارايه نمودند. در ادامه جلسه دكتر حسيني از همكاري ، تعامل و زحمات فراوان مديريت محترم منطقه در برگزاري همايش كرمان شناخت و ايجاد زمينه هاي لازم جهت انجام فعاليتهاي پژوهشي و تحقيقاتي مشترك قدرداني و تشكر فرمودند در پايان اين جلسه حاضرين به بازديد از بخشهاي مختلف سازمان پرداخته و آقاي شاهرخي و همكارانشان توضيحات لازم را در هر بخش ارايه نمودند.
         ضمنا" اهم تصميمات به شرح موارد مطروحه زير اتخاذ و مورد توافق طرفين قرار گرفت:
•    تدابير لازم جهت عضويت اعضاء هيات هاي دانشگاههاي استان توسط پژوهشكده فرهنگ اسلام و ايران فراهم گردد.
•    طي نشستي سرفصل ها و موضوعات پژوهشي تهيه و در اختيار جامعه دانشگاهي استان كرمان قرار گيرد.
•    پژوهشكده فرهنگ اسلام و ايران در شناسايي و تكميل بانك اطلاعات مفاخر استان و مستند نمودن فرهنگ و هنر استان، همكاري لازم را  به عمل آورد.