ارائه گزارش عملکرد مرکز جنوب شرق در نشست مجمع نمایندگان استان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۱ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۹:۲۷
ارائه گزارش عملکرد مرکز جنوب شرق در نشست مجمع نمایندگان استان

به گزارش روابط عمومی مديريت كرمان ، در این نشست حجت الاسلام محمود آبادي از پیگیریها و همكاري هاي مجموعه نمایندگان در اجرای برنامه های مركز جنوب شرق تقدیر کرد و گفت: اسناد ملي تنها مربوط به يك شهر يا استان خاص نبوده بلكه به عنوان سرمايه ارزشمند كشور محسوب مي‌شود كه همه در مقابل آن مسؤولند و بايد در راستاي حفظ و صيانت از آن تلاش كنند.

وي با اشاره به انعقاد تفاهم نامه هاي همكاري با سازمان ها و اجراي طرح هاي پژوهشي انجام گرفته و در دست اقدام توسط مركز كرمان مانند تدوين دانشنامه جامع استان و ايجاد انديشگاه فرهنگي افزود: جاي بسي نگراني است كه چنين مجموعه اي كه تمام بنيان‌هاي علمي  و تاريخي در آن مي‌گنجد مورد بي‌توجهي و اينگونه به فراموشي سپرده شود.

مدير مركز اسناد و كتابخانه ملي منطقه جنوب شرق با اشاره به محدوديت منابع و نبود فضاي مناسب فيزيكي عملكرد مديريت را مثبت ارزيابي كرد و بر شناسايي و معرفي مكاني مناسب براي مركز اسناد ملي توسط اداره راه و شهرسازي تأكيد كرد و افزود: مجموعه مديران استان و شهر از جمله نمايندگان و استاندار  بايد بيش از اين وارد عمل شده و مشكلات مركز را حل كنند.

وي تصريح كرد با توجه به اينكه مديريت اين سازمان منطقه‌اي است بر اين اساس نياز به بودجه استاني دارد که در این راستا نيازمند حمايت مجمع نمايندگان و مديريت ارشد استان هستيم و در همين خصوص ما درمجموعه اسناد و كتابخانه ملي كرمان به این نتیجه رسیديم برای اینکه بتوانیم قدمهایی محكم در مسیر رشد و تعالي اهداف فرهنگي و پژوهشي برداريم باید از امکانات و ظرفيت هاي درون استان استفاده كنيم.

در پی طرح مشكلات مديريت توسط حجت الاسلام محمود آبادي مجمع نمايندگان پيگيري و رفع موارد مطروحه را در دستور كار خود قرار داد و مقرر شد مديريت این مجموعه فهرستي از مشكلات مركز را به مجمع نمايندگان استان ارسال نمايد تا با پيگيري هاي نمايندگان در مجلس شوراي اسلامي و همراهي ساير نهادها نسبت به رفع مشكلات و موراد مطروحه اقدام لازم بعمل آيد.

همچنين مصوب گرديد جلسه مجمع نمايندگان استان كرمان در محل مجلس شوراي اسلامي با حضور جناب آقاي دكتر صالحي اميري رياست محترم سازمان تشكيل و پيرامون تدوين بودجه سال 95 سازمان تبادل نظر و طرح هاي سازمان در كميسيون بودجه و تلفيق مجلس مورد ارزيابي و بررسي قرار گيرند.

در اين نشست گزارش عملكرد مركز در قالب كتابچه اي تحت عنوان پژواك تقديم نمايندگان گرديد.