از کتاب کرمان در دوره افشاریه و زندیه توسط مرکز جنوب شرق رونمایی شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۱ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۹:۱۵
از کتاب کرمان در دوره افشاریه و زندیه توسط مرکز جنوب شرق رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان، حجت الاسلام محمود آبادی در آیین رونمایی از کتاب کرمان در دوره افشاریه و زندیه با بیان اینکه اقدامات موثر و قابل دفاعی از سوی متولیان حوزه فرهنگ و کتاب در جامعه صورت نگرفته است کتاب را میراث ماندگار و ارزشمندی توصیف کرد که نویسندگان با تالیف و ارائه آن نقطه نظرات جدید خود را به جامعه ارائه میکند.

آقای محمود آبادی افزود: در فرایند تولید و انتشار کتاب باید به کیفیت بیش از کمیت توجه شود.

وی در معرفی اهداف و حوزه های کاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی این مجموعه را یکی از متولیان پیشرو در عرصه کتاب و حفاظت از گنجینه مکتوب ارزشمند ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: در همین راستا مرکز جنوب شرق موظف به حفظ و انتقال این فرهنگ و گنجینه به نسل های آینده است.

مدیر مرکز جنوب شرق با اشاره به تاثیر گذاری و اهمیت تالیفات تاریخی در حوزه فرهنگ تصریح کرد: تاریخ کرمان مسیر حساس و سرنوشت سازی را گذرانده است که در طی این مسیر نمیتوان از نقش شخصیت های کرمانی نظیر میرزا محمد رضا مجتهد بر وقایع تاریخ معاصر مانند نهضت مشروطه چشم پوشی کرد.

وی ادامه داد: برگزاری آیین رونمایی کتاب با هدف حمایت از نویسندگان و محققان حوزه تاریخ محلی صورت می گیرد.

نویسنده کتاب کرمان در دوره افشاریه و زندیه هم در این مراسم گفت: محتوای این کتاب بر اساس منابع اصیل و دست اول جمع آوری شده است.

کتاب کرمان در دوره افشاریه و زندیه نوشته بتول سپهر، توسط انتشارات فرهنگ عامه و در شمارگان 1000 نسخه منتشر شده است.

لازم به ذکر است در اين مراسم، دکتر اعظمی رئیس انجمن کتابداری کرمان و دکتر عظیمی عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر نکات ارزشمندی در خصوص دلایل پایین بودن نرخ سرانه مطالعه و خوانش کتاب در ایران را با ناشران و اصحاب قلم و فرهنگ استان کرمان به مباحثه گذاشتند.