دیدار اعضای شورای پژوهشی مرکز جنوب شرق با امام جمعه کرمان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۲۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۹:۷
دیدار اعضای شورای پژوهشی مرکز جنوب شرق با امام جمعه کرمان

به گزارش روابط عمومي مديريت كرمان‘صبح امروز يكشنبه  مورخ 22 /09/1394 در اولين روز از هفته پژوهش حجت الاسلام محمود آبادي و اعضاي شوراي پژوهشي مركز جنوبشرق با امام جمعه ونماینده محترم ولی فقیه در استان کرمان دیدار کردند.

در ابتداي اين ديدار آقاي محمود آبادي پس از اشاره به تاريخچه تشكيل سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران و ارايه توضيحاتي  در خصوص اهم ماموريت هاي اين سازمان  عملكرد مديريت اسناد و كتابخانه ملي جنوب شرق را تشريح نمودند.

وي با تاكيد بر حمايت مادي و معنوي سازمان از پژوهشگران برتر افزود: طي هفته پژوهش چندين تفاهم نامه همكاري با دستگاه ها و مراكز علمي و آموزشي در جهت فعاليت هاي پژوهشي منعقد خواهد شد.

آقاي محمود آبادي با اشاره به برگزاري بزرگداشت آيت الله مجهتد كرماني يكي از اولويت هاي اصلي مديريت كرمان را معرفي علما و مفاخر حوزه هاي مختلف علمي و ديني ديار كريمان دانست و اظهار داشت: در همين راستا بنا داريم در آينده نزديك از شخصيت، جايگاه و خدمات ارزنده جنابعالی طي مراسمي تجليل و گراميداشت بعمل آوريم.

در ادامه آيت الله جعفري نماینده ولی فقیه وامام جمعه کرمان ضمن خير مقدم از زحمات و برنامه ريزي هاي صورت گرفته براي ارائه شخصيت هاي استان و با لا بردن سطح فرهنگ و علم و دانش مردم از مدير و كاركنان مجموعه تقدير و تشكر كرد.

وي حفظ فرهنگ و گنجينه هاي ارزشمند فرهنگي و تجليل و معرفي شخصيتهاي علمي و ديني را يكي از كارهاي ماندگار و بسيار تاثير گذار در جامعه اسلامي توصيف نمود و گفت: به همبن جهت فعاليت هاي سازمان اسناد و كتابخانه ملي مهم و در عين حال حساس و خطير است.

امام جمعه كرمان با تاكيد بر ضرورت كسب علم و دانش و پژوهش در دنياي امروز خاطر نشان كرد: در سايه پژوهش بود كه علما گذشته توانستند از خود آثار مرجع و گران بهايي به يادگار بگذارند.

آيت الله جعفري تصريح كرد: كرمان در گذشته از لحاظ فرهنگي در وضعيت ممتازي قرار داشته است و در حال حاظر به بركت انقلاب اسلامي و تحولات عظيمي كه در همه شئون زندگي مردم ايجاد شده است در اكثر رشته هاي علمي چيزي كمتر از اروپاييان و آمريكا نيستيم.

نماينده ولي فقيه در استان با پيشنهاد حجت الاسلام محمود آبادي مبني بر طرح مسائل مربوط به مركز اسناد در خطبه هاي نماز جمعه و تشريح فعاليت هاي مديريت جنوب شرق توسط ائمه جمعه سراسر استان در راستاي معرفي سازمان و ترغيب افراد جهت اهداء اسناد قديمي و ارزشمند خود به سازمان اسناد ملي موافقت نمودند.

همچنین با پیشنهاد مدیر مرکز و موافقت آیت الله جعفری مقرر شد در یکی از جمعه های پیش رو مدیر مرکز جنوب شرق، سخنران قبل از خطبه های مرکز استان باشند.

در پايان ديدار با اهدا كارت عضويت آيت الله جعفري در کتابخانه تخصصی مرکز توسط آقای محمود آبادی، امام جمعه كرمان تمبر يادبود 37 سال خطابه را نيز امضاء كردند.