دیدار مدر مرکز جنوب شرق با اعضاء هیات مدیره انجمن کتابداری کرمان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۲۸ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۹:۶
دیدار مدر مرکز جنوب شرق با اعضاء هیات مدیره انجمن کتابداری کرمان

به گزارش روابط عمومی مدیریت کرمان، نشست مشترک اعضای هیئت مدیره انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه کرمان با مدیر مرکز جنوب شرق، بعد از ظهر یکشنبه 22 آذر ماه تشکیل شد.

حجت الاسلام محمود آبادی، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و آغاز هفته پژوهش با تشرح عملکرد مرکز کرمان گفت: نقاط مشترک کاری و  فعالیت های نزدیک دو طرف می تواند برای فرهنگ استان مثمر ثمر باشد.

وی با انتقاد از کم توجهی های صورت گرفته به حوزه نقد و بررسی کتاب و برشمردن دلایل مظلومیت کتاب و کتابداران در جامعه اظهار داشت: باید زاویه دید مردم و مسئولین به مقوله کتاب که نگاهی آگهی نامه ای است تغییر کند و از روش های علمی تر و بروز تر مانند ابزارهای فضای مجازی جهت ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه بهره گرفت.

آقای محمود آبادی با بیان اینکه مرکز جنوب شرق کتابخانه تخصصی و مرجع در حوزه های مختلف در اختیار دارد افزود: اساتید و دانشجویان رشته تاریخ میتوانند با عضویت رایگان در کتابخانه ملی از منابع ارزشمند موجود جهت ارتقاء توان علمی و فعالیت های پژوهشی خود استفاده کنند.

در پایان مدیر مرکز جنوب شرق آمادگی کامل سازمان را برای هرگونه فعالیت و همکاری در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و حمایت مادی و معنوی از ناشران و توجه به حوزه کیفی کتاب را اعلام نمود.

در این جلسه دکتر اعظمی رئیس انجمن کتابداری شاخه کرمان با اعلام موارد و محورهای همکاری مشترک در زمینه هایی همچون شناسایی نیازها و فعالیت های پژوهشی سازمان و همکاری در برگزاری کارگاه های آموزشی متناسب با اولویت های سازمان گفت: انجمن در راستای ارتقای سطح فرهنگی جامعه و همچنین ترغیب اقشار مختلف جامعه به سوی کتابخانه ها فعالیت کرده و در آینده نیز خواهد کرد.

لازم به ذکر است موارد پیشنهادی و اصلاحی حجت الاسلام محمود آبادی با موافقت اعضاء در متن اساسنامه جایزه کتابداری و اطلاع رسانی دکتر عباس حری اظافه گردید.