برپایی نمایشگاه "روند وضعیت آموزشی در دارالفنون" توسط مرکز جنوب شرق


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۳:۴۸:۵۷
برپایی نمایشگاه

مجموعه ارزشمندی از اسناد با موضوعات مرتبط با مدرسه دارالفنون در قالب نمایشگاهی، به مناسبت سالروز تکمیل بنای عمارت آن مدرسه در محل اسناد و کتابخانه ملی کرمان در معرض دید عموم قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي مديریت كرمان، حجت الاسلام محمود آبادي در این رابطه گفت: با توجه به نقش موثري كه دارالفنون بر شكل گيري علوم و مدارس نوين در كشور ايفا نموده است مركز جنوب شرق با مشاركت اداره كل اطلاع رساني اسناد، پس از شناسايي و آماده سازي مجموعه اي  منحصر به فرد از اسناد مربوط به اين مدرسه نمايشگاهي تحت عنوان "روند وضعيت آموزشي در دارالفنون" پرپا كرده است.

وي هدف از برگزاري اين نمايشگاه را آشنايي علاقه مندان با سير تحول تعليم و تربيت و ارائه تصويري روشن از وضعيت آموزشي و فرهنگي مجموعه دارالفنون ذكر كرد و گفت: در نمايشگاه مذكور تعداد21 نسخه سند با مضاميني چون اعطاي نشان علمي به دانش آموختگان، اسامي معلمين و محصلان، فعاليت هاي فرهنگي و برگزاري امتحانات به معرض نمايش در آمده است.

  گفتني است اين نمايشگاه تا تاريخ10  ديماه همه روزه در محل مركز اسناد و كتابخانه ملي جنوب شرق پذيراي عموم علاقه مندان مي باشد.