درباره

محققان و پژوهشگران گرامی عضو كتابخانه ملی

با تكمیل نمودن فرم ذیل و ارسال مدارك و رزومه می توانید درخواست خود را برای استفاده از خدمات شیفت شب كتابخانه ملی* ارسال نمایید. پس از بررسی مدارك و در صورت تایید ، پذیرش یا عدم پذیرش شما حداكثر طی مدت 5 روز كاری از طریق پست الكترونیك برای شما ارسال خواهد گردید.

استفاده از شیفت شب از ساعت 22 الی 7 صبح روز بعد امکان پذیر است

این طرح شامل افراد زیر می شود:

1.     نخبگان و مخترعان

2.     پدیدآورندگان و مترجمان كتب علمی و تخصصی (حداقل 3 عنوان كتاب و یا 1 عنوان برگزیدة كشوری)

3.    نویسندگان مقالات علمی پژوهشی و یا مقالات ISI (حداقل 2 مقاله علمی)

4.    فارغ التحصیلان دكترای تخصصی، و فارغ التحصیلان دروس حوزه ای از سطح 3 به بالا

5.    شاغلان تحصیل در مقطع دكترای تخصصی

 

 خواهشمند است قبل از ثبت نام مقررات شیفت شب و روند ثبت نام را به دقت مطالعه فرمایید.

برای استفاده از كتابخانه در شیفت شب لطفا فرم درخواست را که درانتهای صفحه موجوداست، تكمیل فرمایید.

مقررات شیفت شب

با تاكيد بر اينكه كليه قوانين و مقررات موجود كتابخانه كه در طي روز اعمال مي گردند،  لازم الاجرا و معتبر مي باشند از آنجايي كه مراجعان شيفت شب تالار پژوهش كتابخانه ملي ، اعضاي پژوهشگر و محقق هستند و از سويي ديگر به دليل شرايط ويژه ارائه خدمات در اين ساعات، مقررات خاصي نيز در نظر گرفته شده است:

1.  ساعت شروع شيفت شب ساعت 22 و پایان آن ساعت  7 صبح روز بعد می باشد. بديهي است در فواصل بين شيفت روز و شب ( ساعت 7 الی 8 صبح و 9 الی 10 شب) به دليل برخي مسائل امنيتي و حفاظتي، تغيير شيفت و نيز نياز به نظافت تالارها و ... ،  لازم است مراجعان در تالار انوار واقع در ورودی کتابخانه عمومی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، حضور يابند.

2.  اعضاي محترمي كه در حالت كلي مايل به استفاده از بخشي از ساعات شيفت شب هستند و امكان حضور كامل در ساعات مربوط را ندارند بايد حداقل از زمان ورود 3 ساعت در شيفت شب حاضر باشند.

3.  محققان محترم بايد در هنگام ورود فرم مربوط به ورود منابع شخصي را تكميل و در هنگام خروج فرم مربوطه را جهت مطابقت با منابع خروجي، به مسئول تالار ارائه نمايند.

4.  اعضاي محترم جهت رعايت مسائل ايمني در شرايط عادي پس از ورود به كتابخانه بهتر است  تا صبح در كتابخانه حضور داشته باشند اما در شرايط اضطراري و در صورت نياز فوري به خارج شدن از كتابخانه در نيمه هاي شب ملزم به پرنمودن فرم تعهد خروج شبانه و دريافت تاييد مسئول تالار مي باشند.بديهي است هرگونه مسئوليت خارج شدن از كتابخانه بر عهده خود شخص بوده و كتابخانه در قبال آن تعهدي ندارد.

5.  محققان محترم در طي مدت شيفت شب از تردد زياد به محوطه بيرون تالار خودداري نمايند.

6.  در صورت عدم رعايت هر يك از شرايط و ضوابط اعلام شده و نيز گزارش موارد خلاف شئونات محقق ، طبق قوانين و ضوابط مندرج در تعهدنامه و پس از مطرح شدن در كميته تاييد پژوهشگران با وي برخورد مي شود.

روند ثبت نام

  1.   هر كدام ار اعضاي كتابخانه كه داراي سوابق پژوهشي مي باشد مي تواند با  تكميل فرم درخواست، اقدام به ثبت نام جهت استفاده از خدمات شيفت شب كتابخانه ملي نمايد.

2.  كميته تاييد پژوهشگران با توجه به آيين نامه موجود اقدام به بررسي شرايط متقاضيان نموده و با در نظر گرفتن كليه سوابق و موارد مطرح شده از سوي آنان، درصورت تاييد شرايط اقدام به صدور شناسه كاربري و رمز عبور براي آنان جهت ورود به سامانه رزرو حضور در شيفت شب مي نمايد.

3.  اعضايي كه درخواست آنان منوط به بررسي مدارك شده است لازم است جهت تكميل پرونده خود يك بار با مراجعه حضوري و ارائه مدارك به كميته تاييد پژوهشگران پرونده خود را جهت انجام ساير مراحل تكميل نمايد.