84اهداء جلد کتاب توسط بازماندگان مرحوم حاج شیخ محمد کاظم بحر العلوم به مدیریت گیلان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۸/۲۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۱۱
84اهداء جلد کتاب توسط بازماندگان مرحوم حاج شیخ محمد کاظم بحر العلوم به مدیریت گیلان

حسین عباس نژاد کارسیدانی همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی از اهدای 84 جلد کتاب  به سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان خبر داد .

عباس نژاد ضمن اعلام این خبر گفت : نسخ اهدایی از نوع چاپ سنگی و افست بوده و از مجموعه کتابخانه شخصی مرحوم حاج شیخ محمد کاظم بحر العلوم جلالی از روحانیون برجسته ی شهرستان آستانه اشرفیه ، توسط یکی از فرزندان آن مرحوم به سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان اهداء شده است .

وی در ادامه تصریح کرد: کتابهای مجوعه اهداء شده به سازمان در قطع رحلی بوده و اکثراً از جمله آثار مربوط به تحصیل علوم دینی طلاب بوده و با توجه به ارزش بالای این کتب مجوعه پیش رو می تواند در زمره یکی از شایسته ترین مجوعه کتابهای موجود قرار گیرد .

عباس نژاد با اشاره به وضعیت اقلیم و آب هوای استان گفت : متأسفانه بسیاری از اسناد و نسخ خطی که به این سازمان اهداء میگردد در شرایط وضعی مطلوبی نبوده و نیاز به مرمت اساسی دارد . وی از مردم گیلان خواست تا برای حفظ و زنده نگهداشتن هویت ملی دیارشان نسخ خطی موجود در منازل خود را  به مرجع اصلی حفظ این آثار بسپارند تا  با نگهداری اصولی  از زوال و نابود شدن آنها جلو گیری گردد.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در پایان با ابراز خرسندی از اهدای نسخ مذکور به این سازمان گفت: مردم شریف و فرهنگ دوست استان تاکنون همکاری شایسته و در خور توجه ای با این مجموعه داشته اند و امیدواریم با استمرار این مساعدت ها بتوانیم دست در دست هم باعث احیا ی فرهنگ غنی گیلان باشیم .