اهدای 99 برگ سند در یک اقدام فرهنگی جالب به سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۸/۲۸ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۲۲
اهدای 99 برگ سند در یک اقدام فرهنگی جالب به سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

                                                                        بسمه تعالي                        

اهداي 99 برگ سند در يك اقدام فرهنگي جالب به سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان

روز يكشنبه27/8/92در يك اقدام فرهنگي جالب ،99 برگ سند خطي توسط آقاي مصطفي غلامي استادسرائي به سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان اهداء گرديد .

حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در حاشيه اين مراسم گفت : آقاي غلامي و همكارانشان در گروه تئاتر لوتوس در اقدامي جالب بر آن شدند تا اسناد خطي موجود در دسترس خود را جمع آوري كنند و پس از جمع آوري ، اين اسناد را كه بواقع راويان تاريخ و فرهنگ غني مردم گيلان است در راستاي حفظ و نگهداري صحيح در اختيار سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان قرار دهند. در مقابل اين اقدام فرهنگي جالب سازمان نيز متعهد گرديد تصوير تمامي اسناد اهدائي را تدوين و  بهمراه اصل اسناد در آرشيو ملي گيلان ثبت نمايد .

وي افزود : اين دوستان با كار فرهنگي خود علاوه بر جلوگيري از خطرنابودي اين اسناد سبب وزينتر شدن آرشيو ملي استان خود شده و همچنين مسبب استفاده هزاران پژهشگر از اين اسناد در سراسر جهان شدند.

عباس نژاد تصريح كرد : با توجه به گذشت يك سال و نيم از عمر سازمان اسناد و كتابخانه ملي در گيلان تاكنون از سوي مردم فهيم استان  اسناد و نسخ خطي زيادي به اين سازمان اهداء گرديده كه نشانه ي اعتقاد و اعتماد مردم گيلان به سازمان اسناد و كتابخانه ملي مي باشد.

در ادامه جلسه از آقاي غلامي استاد سرائي و آقايان آرش شعاع شرق، حسين گلي، سعيدايرجي ، مصطفي جعفري و خانم  سميه جاه طلب در راستاي اقدام فرهنگي شان تقدير بعمل آمد.

در پايان مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان از رونمايي يك مجموعه بسيار نفيس و بي نظير نسخ خطي اهداء شده به سازمان در هفته آينده خبر داد. وي گفت : اين مراسم با حضور مديران فرهنگي استان و اصحاب رسانه برگزار خواهد شد و بي شك اين مجموعه نفيس غناي فرهنگي و مذهبي گيلان را به همگان اثبات خواهد نمود .  

 

منبع : روابط عمومي