تبریک مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی بمناسبت 19 اردیبهشت روز اسناد ملی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۲/۱۹ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۳
تبریک مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی بمناسبت 19 اردیبهشت روز اسناد ملی

حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان صبح روز شنبه 19 اردیبهشت  در جلسه اداری سازمان  که با حضور تمامی پرسنل و مشاورین مدیر برگزار گردید با بزرگداشت مقام شامخ شیخ کلینی ، روز اسناد ملی و میراث مکتوب را گرامی داشت.

وی گفت : اسناد تاریخی بواقع راویان هویت فرهنگی و تاریخی هر ملتی محسوب میشوند و حفظ این اسناد با روشهای صحیح و اصولی باعث بقا و جاودانگی فرهنگ و سنت های هر قوم برای آیندگان خواهد بود.

عباس نژاد تصریح کرد : اهدای اسناد تاریخی و نسخ خطی علاوه بر جاودانگی فرهنگی می تواند گره گشای بسیاری از نقاط و زوایای تاریک موجود در تاریخ باشد و به کمک این اسناد میتوان  بسیاری از مسائل و مشکلات مربوط به هر ملت ریشه یابی و در مان نمود ..

وی افزود : از آنجا که هر مدیری با استفاده از تجارب گذشته و دانش کافی از آنچه که در زمان قبل اتفاق افتاده می تواند نگاه جامعی برای تصمیم گیری های آتی داشته باشد ، در دسترس بودن اسناد قدیمی و تجزیه و تحلیل مسائل اتفاق افتاده در گذشته از روی آنها می تواند شالوده مباحث مدیریتی مطرح گردد.

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در ادامه به شناسایی 25 مجموعه دار اسناد قدیمی در گیلان اشاره کرد و از وجود قریب به 30 هزار برگ سند در اختیار این افراد اشاره نمود و از این مجموعه داران و تمامی افرادی که اسناد و نسخ خطی در اخیار دارند خواست تا با اعتماد به سازمان اسناد و کتابخانه ملی و  دراختیار قراردادن اسناد خود حتی المقدور بشکل  امانی ، این سازمان را در غنی سازی و پربار نمودن آرشیو ملی گیلان یاری نمایند .

وی در خاتمه با اظهار سپاس و تقدیر از تمامی اهداء کنندگان اسناد گفت : امیدوارم در سال همدلی و همزبانی ،دولت و ملت سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با مساعدتهای مسئولین استان و اهتمام مجموعه داران اسناد قدیمی و نسخ خطی  شاهد روزی باشد که حتی یه برگ سند و نسخه خطی در استان وجود نداشته باشد که در حافظه ملی گیلان ثبت و ضبط نشده باشد و آنگاه بتوانیم به همگان عرضه داریم که حافظه ملی گیلان  راوی بی چون و چرای هویت ملی مردم ادیب و فرهنگی و سلحشور گیلان است .

در پایان جلسه از زحمات کارکنان مجموعه  و اهداء کنندگان اسناد و نسخ خطی  در سال گذشته از سوی مدیر سازمان تقدیر بعمل آمد .