اهداء 18 برگ سند منصوب به دوره قاجار به سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۵ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۱:۰
اهداء 18 برگ سند منصوب به دوره قاجار به سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان
بسمه تعالي
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان :
يكشنبه 29/11/91 حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان گفت : در ادامه طرح جمع آوري اسناد خطي  موجود در منازل مسكوني استان  18 برگ سند مربوط به املاك مرحوم حاجي باقر اردو بازاري ( چائيجي منصور ) توسط يكي از نوادگانش جناب آقاي عماد چائيجي منصور در اختيار اين سازمان قرار گرفت .
وي در ادمه افزود اين اسناد در قالب : اشتهاد نامچه ، مصالحه نامچه ، اجاره نامچه ، مبايعه نامچه و صورت املاك بوده و قدمت تاريخي آن مربوط به اواسط دوره قاجاريه تا اويل دوره پهلوي اول ميباشد.
عياس نژاد در ادامه تصريح كرد : اين اسناد بصورت اماني در اختيار سازمان اسناد وكتابخانه ملي گيلان قرار گرفته تا پس از تصوير برداري در آرشيو ملي ايران ثبت گردد.
مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در خاتمه  با اشاره به استقبال چشمگير گيلانيان پس از حضور وي در برنامه زنده راديويي دريچه براي اهداء اسناد قديمي خود به اين سازمان ، مراتب تقدير و تشكر خود را از مديركل محترم  و پرسنل سختكوش صدا و سيماي مركز گيلان به جهت همكاريهاي ويژه شان با ان سازمان  اعلام نمود و همچنين گفت : ((سپاس ويژه خود را به ملت فهيم و هنردوست گيلان تقديم مينمايم كه با حسن همكاري خود با سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان و اعتماد به فرزندان اين استان در اين سازمان موجب برافراشته شدن پرچم سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان  در راستاي شناسايي و احياي اسناد و نسخ خطي  كه نماد هويت ملي و بومي اين استان مي باشد در سراسر كشور شدند . ))