پیام مدیر گیلان بمناسبت 11 آذر سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۹/۱۱ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۸:۳۲
پیام مدیر گیلان بمناسبت 11 آذر سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی

11آذر ماه سالروز شهادت بزرگ مرد تاریخ گیلان زمین میرزا کوچک است که با نهضت جنگل حماسه‌ای بزرگ را برای گیلان رقم زد و سرنوشت آن روزهای این استان را تغییر داد.

حدود یک قرن از شهادت میرزا کوچک می‌گذرد اما هنوز خاطره این مرد بزرگ در گیلان و ایران اسلامی زنده و ماندگار است، ملت‌های آزاده دنیا با الگو از این سردار بزرگ در حرکت و مسیر آینده خود بیش از گذشته درس گرفتند.

میرزا کوچک شخصیتی دیندار، آزاده و مبارز بود که در زمان خودش با توجه به خفقانی که وجود داشت به مبارزه با روس‌ها، قزاق و استبداد کهن انگلیس و دولت وقت پرداخت و یک حرکت عظیم انجام داد و تصمیم درست گرفت و سرمایه‌ای برای آزادگان کشور و آنهایی شد که در این مسیر و راه قرار گرفتند.

اینجانب سالروز شهادت این روحانی مبارز و بزرگ آزادیخواه راه وطن را که با خون خود نهال مبارزه با استبداد و طاغوتیان را آبیاری نمود تسلیت عرض نموده و امید آن دارم تا سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان به عنوان سازمان متولی با همکاری تمامی گیلانیان غیور بتواند با شناسایی و ثبت اسناد نهضت جنگل حلقه اتصال و پلی برای آشنایی آیندگان این مرز و بوم با مجاهدت های این آزادمرد و یاران باوفایش باشد .

 

 

حسین عباس نژاد کارسیدانی

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان