بیست و یکمین جلسه اندیشگاه با محوریت اخلاق مسئولین از نگاه معصومین برگزار شد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۶/۱۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۳۳
بیست و یکمین جلسه اندیشگاه با محوریت اخلاق مسئولین از نگاه معصومین برگزار شد

بسمه تعالی

بیست و یکمین جلسه اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با محوریت اخلاق مسئولین از نگاه معصومین  با حضور دکتر ایزدیار در سالن شماره یک اندیشگاه این سازمان برگزار شد.

دکتر ایزدیار عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد رشت گفت : امروز در جامعه و نهادهای خدمت رسان مقوله های علم و فرهنگ و اخلاق مداری به هم آمیخته است.

وی با بیان اینکه هر وقت اخلاق در فعالیت های کارگزاران نهادینه شود پیشرفت و بالندگی را به دنبال دارد، افزود: پیامبر اکرم (ص) اسوه اخلاق همه عالم است واین امرمهم به تربیت الهی خاتم الانبیاء ارتباط پیدا می کند.

دکترایزدیار بیان داشت: مقام معظم رهبری علم را یک مقوله فرهنگی می دانند که اخلاق بخشی از آنست، بنابراین علم و اخلاق بخشی از فرهنگ است.

وی افزود: اخلاق را محور توسعه انسانی است وهرگاه اخلاق در فعالیت های کارگزاران نهادینه شود پیشرفت و بالندگی را به دنبال دارد.

وی با اشاره به وظیفه سنگین جامعه اسلامی در باب اخلاق اظهار داشت: الگوهای اخلاقی باید در دانشگاه ها تولید شده و در جامعه مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر ایزدیار یاد آورشد : نویسندگان و اندیشمندانی که مقالات خود را با محور اخلاق از نگاه معصومین به تحریر در آورده اند، در واقع یافته های پژوهشی در قالب یک بسته فرهنگی را به جامعه عرضه کرده اند.