برگزاری نشست جایگاه زنان مسلمان در تقریب مذاهب در اندیشگاه مدیریت گیلان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۷/۱۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۲۳
برگزاری نشست جایگاه زنان مسلمان در تقریب مذاهب در اندیشگاه مدیریت گیلان

در این جلسه به‌صورت کارگاهی، خواهران طلبه و بانوان فرهیخته دینی گیلان با مباحث مطرح در موضوعات زنان، حقوق خانواده، سبک زندگی اسلامی، زنان و امنیت، زنان و تربیت فرزند، نقش زنان در مدیریت بیداری اسلامی، نقش زنان در خصوص بیداری افکار عمومی در جهان اسلام و نقش زنان در تهدید موانع امنیتی آشنا شدند.

 

همچنین در این همایش دکتر فاطمه صدیقی ، مدیر موسسه خیریه بعثت در خصوص تهدیدات داعش برای جهان اسلام به‌خصوص جامعه زنان برای شرکت‌کنندگان توضیح دهد و از زنان خواست اندیشه‌های تقریبی را در جهان اسلام تقویت کنند.

 

وی با اشاره به اینکه زنان قربانیان اصلی اندیشه‌های تکفیری و اختلافات مذهبی در جهان اسلام هستند، از بانوان گیلانی خواسته تهدیدات را برای خانواده های خود تشریع کرده و سعی کنند به‌عنوان مدیران داخلی منزل و خانواده تبعات عدم پایبندی این گروه ها به موازین اسلامی را به آن‌ها گوشزد کنند تا زمینه افزایش وحدت در جهان اسلام فراهم کنند.

 

مدیر موسسه خیریه بعثت با بیان این‌که متأسفانه ما فرزندان خود را بر اساس اندیشه‌های تقریب مذاهب اسلامی تربیت نمی‌کنیم، ادامه داد: امروز به علت بروز اختلاف اسلام و مسلمانان در معرض خطر جدی و تهدید دشمنان قرارگرفته‌اند؛ که اگر همین‌طور اختلاف در جهان اسلام ادامه یابد مسلمانان روزبه‌روز ضعیف‌تر شده و دشمنان روزبه‌روز قوی‌تر می‌شوند.

 

صدیقی با اشاره به این‌که طلاب و مبلغان خواهر در ترویج اندیشه‌های وحدت آمیز نقش مؤثری دارند، یادآور شد: ما باید از تمامی ابزارهای موجود برای تقویت اندیشه‌های تقریبی استفاده کرده تا به‌وسیله افزایش وحدت بتوانیم دشمنان اسلام را دررسیدن به اهداف پلید خود شکست دهیم.

 

همچنین در حاشیه این همایش جلسات پرسش و پاسخ برای خواهران طلاب و دکتر فاطمه صدیقی برگزار شد و ایشان به سؤالات طلاب در خصوص جریان‌های اسلامی زنان در جهان اسلام پاسخ دادند.

 

لازم به ذکر است، در حاشیه این همایش بر تشکیل کارگروه‌های تقریب در استان گیلان تأکید شده و قرار شد پس از انجام بررسی‌های مختلف تشکیل این کارگروه‌ها در استان  فراهم شود.