رونمایی از دو عنوان کتاب در اندیشگاه گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۸/۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۱۷
رونمایی از دو عنوان کتاب در اندیشگاه گیلان

به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان صبح یکشنبه در اندیشگاه این سازمان از دو جلد با "عنوان های محیط زیست" و "عصر نوین ما  و گامی بسوی توسعه" از آثار خانم ها شب افروزان و محمدی مزینانی رونمایی شد.

حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان به عنوان سخنران این نشست با اشاره به ارزش خواندن و نگارش در تمام ادیان الهی گفت : کلام و سخنراندن یکی از معجزاتی بود که عیسی مسیح برای حقانیت خداوند یگانه در گهواره به اذن خدا از زبان جاری ساخت و پیغمبر اکرم نیز زمانی که خدای متعال قرآن را بر ایشان نازل نمود امر بر خواندن کرد .

وی افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی به عنوان مرجع و مجری سایر فعالیت های فرهنگی و علمی و پژوهشی حامی سنت بجای مانده از انبیاء الهی که همانا خواندن و نوشتن است بوده و در مدیریت گیلان با راه اندازی اندیشگاه در دو سالن با تجهیزات کامل آماده برگزاری آئین های رو نمایی کتاب هستیم و برای تشویق فرهیختگان جامعه به مکتوب نمودن محفوظات و نتایج پژوهش های چندین ساله خود و ایجاد رغبت در اقشار جامعه برای نهادینه شدن فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی از هیچ کوششی مضایقه نخواهیم نمود .

در ادامه جلسه خانوم شب افروزان به عنوان نویسنده دو کتاب رو نمایی شده به ارائه توضیحاتی در خصوص سیر مراحل پژوهشی ، منابع و افرادی که در نگارش این کتب یاری گر ایشان بودند پرداخت و راهکارهای حفاظت از محیط زیست به دلیل بحران های بوجود آمده و تهدیدات ناشی از عدم آشنایی و یا فعالیت های پر خطر زیست محیطی در آینده را تبیین نمود.

در ادامه جلسه با حضور عباس نژاد مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان ، خلیلی معاونت اسناد این سازمان ، دکتر محمد پور از اساتید دانشگاه و جمعی از پژوهشگران استان از دو کتاب مذکور رونمایی شد.