مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از برنامه های این سازمان در هفته کتاب خبر داد .

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۸/۲۳ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۱۲
 مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان از برنامه های این سازمان در هفته کتاب خبر داد .

حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان هفته کتاب و کتابخوانی را بر اهالی فرهنگ و هنر و اصحاب قلم و ادب  استان گیلان تبریک گفت .

وی گفت : بحث مطالعه کتاب یک بحث جدی و ضروری امروزی جامعه و از دغدغه های فرهنگی کشور می باشد که حمایت همه نهادها و دستگاه های اجرائی را طلب میکند .

عباس نژاد افزود مطالعه و نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی از منویات رهبر معظم انقلاب بوده که ایشان این موضوع را بارها به روشنی وضعیت کتاب و کتابخوانی در کشور را بیان فرمودند، ضعفها را عنوان و راه های برون رفت از این وضعیت را در افق 1404 ترسیم نمودند و اینکه کتاب در جامعه ما مهجور بماند را اصلاً زیبنده کشوری با غنای فرهنگی ایران ندانسته اند .

وی تصریح کرد: کتاب و کتاب خوانی شاخص اصلی توسعه همه جانبه کشورها در ابعاد فرهنگی و اجتماعی هستند و جایگاه ویژه ای دارند ، ملاک ارزیابی توسعه همه جانبه کشور مطالعه و کتابخوانی است  و تاثیر بسزائی در تربیت و پرورش فکری مردم و به ویژه دانش آموزان و دانشجویان دارد .

عباس نژاد با تبریک و گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی از آحاد مردم فرهنگ دوست و فرهنگ پرور استان گیلان علی الخصوص جوانان و نوجوانان خواست در بهره گیری و انس با کتاب از هیچ کوششی دریغ نورزند، با افزودن دانش و آگاهی خود از طریق مطالعه آینده سازان فردایی روشن برای کشور باشند .

وی تصریح کرد مطالعه و نهادینه کردن فرهنگ کتاب خوانی از منویات رهبر معظم انقلاب بوده که ایشان این موضوع را بصورت صریح در

مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در ادامه به برنامه های پیش بینی شده این سازمان در هفته کتاب خوانی اشاره کرد و گفت :در هفته پیش رو بر آنیم تا از تعدادی نویسندگان و ناشرین فعال خصوصاً در حوزه اسناد استان گیلان تقدیر بعمل بیاوریم. همچنین برگزاری جلسات رونمایی و نقدکتاب، عیادت از پیشکسوتان عرصه کتاب و انتشارات استان را از دیگر برنامه های آن سازمان عنوان کرد .