بازدید مشاور مدیرعامل و مدیرکل حوزه ریاست منطقه آزاد انزلی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۸
بازدید مشاور مدیرعامل و مدیرکل حوزه ریاست منطقه آزاد انزلی از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

روز دوشنبه 2/9/94 مهندس نقوی مشاور مدیرعامل سازمان و مدیرکل حوزه ریاست سازمان منطقه آزاد انزلی به همراه مهندس نظری معاون مدیرکل حراست آن سازمان با حضور در مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از بخشهای مختلف این سازمان بازدید کردند .

در حاشیه این بازدید حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان ضمن عرض خیر مقدم به تشریح وظایف ذاتی سازمان پرداخت .

وی در قسمت دیگری از صحبتهای خود بخشی از فعالیتهای صورت گرفته در مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان را تشریح نمود وبه بیان برنامه های تعیین شده در چشم انداز این سازمان در آینده پرداخت.

وی افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با توجه به وظایف ذاتی خود در دو بخش های علمی ، پژوهشی و حاکمیتی از گستره کاری وسیعی برخوردار بوده و از این باب در حیطه های مختلف علمی و فرهنگی و پژوهشی استان می تواند در کنار ادارات و سازمانهای ذیربط نقشی تاثیرگذار ایفا کند .

عباس نژاد تصریح کرد : همچنین در حوزه حاکمیتی وظایف ذاتی سازمانی نیز سازمان اسناد و کتابخانه ملی با احیاء بایگانی راکد ادارات و سازمانهای دولتی میتواند ضمن برطرف نمود وظیفه نگهداری اسناد از مدیران سبب تخلیه بخشی از فضای اداری جهت استفاده برای امورات دیگر اداری نیز گردد .

در ادامه عباس نژاد پیشنهاد تاسیس کارخانه امحای اسناد در منطقه آزاد انزلی را مطرح نمود و افزود : با تأسیس این کارخانه در استان ضمن بر طرف شدن مشکلات امحاء اوراق ادارات دولتی استان ، این کارخانه می تواند متولی امر امحای اوراق ادارات دولتی استانهای مجاور گیلان نیز باشد و همچنین فرصتی برای ایجاد اشتغال جوانان استان خواهد شد ، وی همچنین به همکاری سازمان متبوعه خود با منطقه آزاد بندر انزلی در خصوص پیوست های فرهنگی پروژه های عمرانی آن مجموعه نیز اشاره کرد و از توانایی علمی و تخصصی سازمان خود در خصوص تدوین این پیوست های فرهنگی خبر داد.

در ادامه مهندس نقوی مدیرکل حوزه ریاست سازمان منطقه آزاد انزلی نیز با ابراز خرسندی از وجود این مدیریت در گیلان گفت : پیشنهاد تاسیس این کارخانه را به مدیر عامل سازمان ابلاغ خواهد نمود و تمام تلاش خود را در راستای همکاری های ویژه با سرمایه گذاران برای احداث کارخانه امحا کاغذ در منطقه آزاد انزلی و همچنین بهره گیری از تخصص های سازمان اسناد و کتابخانه ملی در تدوین پیوست های فرهنگی اعمال خواهد نمود .