ستاد هماهنگی سفر اربعین در اندیشگاه گیلان تشکیل جلسه داد.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۷ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۷
ستاد هماهنگی سفر اربعین در اندیشگاه گیلان تشکیل جلسه داد.

ستاد هماهنگی هیئت های مذهبی استان گیلان در راستای برگزاری هرچه بهتر همایش پیاده روی اربعین حسینی سال 94 با حضور دکتر کریمی از اعضای هیئت علمی دانشگاه تشکیل جلسه داد .

در این جلسه ابتدا دکتر کریمی به تشریح فضایل طی مسیر نجف تا کربلا و همنوایی و همدردی با آلام خاندان حضرت اباعبد الله الحسین پرداخت .

وی با بیان این‌که «پیاده‌روی اربعین نماد باورهای دینی و مظهر تشیع است» تصریح کرد: در این مسیر پیاده‌روی غالبا عراقی‌ها در هر قسمت حتی روستاهای دور افتاده‌ هم که زندگی می‌کنند از هر چیز خود در راه امام حسین (ع) و زائران این امام بزرگوار می‌گذرند تا در راه امام حسین (ع) و زائران ایشان خرج کنند. حتی التماس می‌کنند که زائران به خانه‌های آن‌ها بروند بنده خودم سال گذشته که زائر بودم این صحنه‌ها را به چشم دیدم و تا به چشم این صحنه‌ها را نبینی نمی‌توانی آن فضا و رفتارها را درک کنی و هر چه زائر به کربلا برود کربلا بیشتر جا باز می‌کند.

این استاد دانشگاه در ادامه با بیان این‌که «تمام شخصیت‌ها با هر باور دینی و جایگاهی که دارند در این مراسم حاضر می‌شوند» تاکید کرد: ما باید بدانیم که پیاده‌روی اربعین به نوعی نمایشگر قدرت شیعیان است. نیروهای سلفی و وهابی و داعش هر چقدر که می‌خواهند این جمعیت‌ها را با رفتارهای تروریستی پخش کنند نمی‌توانند و این پیاده‌روی اربعین یک جواب عملی برای پایان دادن به تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان محسوب می‌شود.

در ادامه این جلسه تمهیدات لازم در راستای حضور هر چه با شکوهتر هیئت های مذهبی استان گیلان در همایش پیاده روی اربعین اتخاذ گردید .