رئیس کمسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر رشت از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۹/۱۶ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۷:۳
رئیس کمسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی کلانشهر رشت از سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان بازدید

مهندس رضا رسولی رئیس کمسیون حمل و نقل و ترافیک و عضو کمسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت ضمن بازدید از سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان از نزدیک در جریان فعالیت های صورت گرفته و برنامه های پیشروی این مجموعه قرار گرفت.

در این بازدید حسین عباس نژاد مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان : در ابتدا با بیان وظایف ذاتی این سازمان به تشریح فعالیت های صورت گرفته از بدو تاسیس تاکنون پرداخت و همچنین با اشاره به اهداف پیشرو در سال جاری برخی از مشکلات موجود در مسیر دستیابی به این اهداف را تشریح نمود .

وی افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت می تواند در ثبت و ضبط تاریخ شفاهی مفاخر رشت کاری جاودانه به جای گذاشته و آرشیو ملی گیلان را غنی نماید.

وی همچنین تصریح کرد : با افتتاح تالار مطالعه الکترونیک این سازمان پژوهشگران استان گیلان و همچنین استانهای همجوار میتوانند براحتی و بدون نیاز به عزیمت به تهران از گنجینه ارزشمند و غنی کتابخانه ملی ایران استفاده نمایند .

عباس نژاد در خاتمه با قدردانی از همکاری ویژه شورای اسلامی کلانشهر رشت همکاری ویژه و روز افزون این عزیزان را با سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان در راستای اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ و ادب استان خواستار شد.

مهندس رسولی نیز ضمن بازدید از بخش های مختلف این سازمان از نزدیک در جریان فعالیتهای هریک از بخشهای این مجموعه قرار گرفت.

وی در حاشیه این بازدید افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی مجموعه ای فرهنگی بوده که وظیفه اصلی آن ثبت و ضبط اسناد و احوالات گذشتگان می باشد و با توجه به حضور درخشان مردم گیلان بی شک گنجینه سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان یکی از غنی ترین گنجینه های کشور خواهد گردید و این مجوعه برای نیل به این هدف نیازمند مساعدت و یاری تمامی سازمانهای استان خواهد بود .

وی در خاتمه تصریح کرد : امید آن دارم در آینده نزدیک با توجه به تکمیل پروژه اتصال فیبر نوری این سازمان و راه اندازی قریب الوقوع تالار مطالعه الکترونیک همگان بتوانند از این مجوعه عظیم علمی و پژوهشی بهره مند گردند.