دیدار مدیرکل امورحقوقی و هماهنگی استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج ا ا با معاون توسعه و منابع

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۵۷
دیدار مدیرکل امورحقوقی و هماهنگی استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج ا ا با معاون توسعه و منابع

در ابتدای این دیدار حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان به ارائه گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در مدیریت گیلان و اهداف و سند چشم انداز پیشروی مجموعه پرداخت.

سپس علیرضا دباغی مدیرکل حقوقی و هماهنگی امور استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با عرض مسرت از حضور در استان گیلان ، مرکز اسناد استان گیلان را با توجه به فعالیت های صورت گرفته در آن در مدت کوتاه سه سال مجموعه ای پویا و پیشرو ارزیابی نمود و این حرکت با شتاب رو به جلو را در مرحله اول مرهون همکاری و مساعدت ویژه مدیران عالی استان دانست.

وی تصریح کرد : نگاه فرهنگی مدیرانی همچون مهندس اصغریان که سکان دار بخش اقتصادی استان گیلان هستند نشان از غنای فرهنگی گیلان دارد و بی شک با حمایت های آتی این مدیران گیلان با راه اندازی تالار مطالعه الکترونیک و اتصال به مجموعه عظیم کتابخانه ملی ایران در آینده نزدیک گیلان به یکی از مراکز پیشرفته تولید علم و دانش تبدیل خواهد شد .

دباغی در بخش دیگری از صحبت های خود به سفر قریب الوقوع دکتر صالحی امیری ریاست عالی سازمان اسناد و اسناد و کتابخانه ملی ج ا ا به استان گیلان گیلان اشاره نمود و افزود : بی شک حضور ایشان در استان و نگاه فرهنگی مدیران استان گیلان منشاء برکات ویژه برای فرهنگ و ادب گیلان خواهد بود .

مهندس اصغریان معاون توسعه و منابع انسانی استانداری گیلان با ابراز خرسندی از حضور در این مجموعه گفت : سازمان اسناد و کتابخانه ملی در طول مدت حضور خود در گیلان فعالیت های شایان توجهی داشته و بی شک این سازمان با توجه به گستره وسیع فعالیتی خود در دو زمینه فرهنگی و پژوهشی و جایگاه حاکمیتی که نظارت بر سیستم بایگانی ادارات دولتی میباشد در آینده نزدیک به یکی از توانمندترین مجموعه های استان تبدیل خواهد شد .

وی تصریح کرد : سازمانها و پژوهشگران استان به دلیل نیاز بیش از حد خود به منابع و گنجینه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی برای پیش برد اهداف خود باید با نگاه ویژه ای به این سازمان نگاه کنند و همکاری با این مجموعه عظیم را سر لوحه کار خود قرار دهند .