رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی عنوان کرد : اهمیت تولید قدرت نرم در کشور

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۱۱/۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۵۴
رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی عنوان کرد : اهمیت تولید قدرت نرم در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رضا صالحی‌امیری  در جمع مدیران گیلان پیرامون دستاورد دیپلماسی خارجی دولت اظهار کرد: استکبار جهانی تمام دنیا را برای تحقیر ملت ایران بسیج کرده بود.

وی تأمین کرامت انسانی ایرانی‌ها را بالاتر از لغو تحریم‌ها عنوان کرد و افزود: برای نخستین بار در 60 سال گذشته شکاف بین آمریکا و رژیم صهیونیستی اتفاق افتاده است.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی قدرت نرم را موتور پیش‌برنده در جامعه ذکر کرد و گفت: تولید قدرت نرم برای کشور مهم است.

وی با اشاره به اینکه دنیا در دیپلماسی ملت ایران متحیر مانده است، تصریح کرد: در شرایطی هستیم که برای توسعه به تعامل با دنیا نیاز داریم و دیگر کشورها به تعامل با ایران نیاز دارند.

صالحی‌امیری گفت: در مذاکرات برای ملت عزت، حکمت و مصلحت تحقق پیدا کرد و آنچه اتفاق افتاد نتیجه تدابیر مقام معظم رهبری است اما بنا نیست این دولت از بزرگان هزینه کند و امروز بیش از هر زمانی به وحدت نیاز داریم.

وی برجام در ادبیات دولت را نقطه آغاز دانست و یادآور شد: امروز بیش از هر زمان دیگر باید به فکر همدلی همزبانی نیاز بود و انتخابات سال 94 ایجاد شور و همدلی در جامعه است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تمام نیروهای وفادار به انقلاب، نظام و مقام معظم رهبری باید در مجلس حضور داشته باشند، تصریح کرد: دولت و مجلس مکمل یکدیگر هستند.

وی اسفند ماه را شور ملی در جامعه عنوان کرد و گفت: امسال شور ملی را در پای صندوق‌های رأی مشاهده می‌کنیم.

صالحی‌امیری با بیان اینکه مذاکرات ایران را به مرکز حل منازعات منطقه تبدیل کرده است، گفت:  کلید حل مشکلات منطقه در دست ایران است.

وی افزود: امسال سخت‌ترین سال دولت نسبت به سال‌های گذشته بود و هنر دولت مدیریت بحران است و با تجربه توانست کشور را به خوبی اداره کند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با اشاره به اینکه فضای جدیدی در کشور ایجاد می‌شود، یادآور شد: در دنیای پر تحول بسر می‌بریم و جامعه به سرعت در حال متحول شدن بوده و امروز شبکه‌های اجتماعی حرف نخست را در تربیت فرزندان می‌زنند.

وی با تصریح بر اینکه آموزش و پرورش نیازمند حمایت تمام نیروها در ارتقای تعامل اجتماعی است، خاطرنشان کرد: عزم ملی برای سرمایه‌گذاری در آموزش و پرورش نیاز است.

به گزارش فارس، در جلسه مذکور روسای اداره‌ها در امر بایگانی تجلیل شدند و از 75 سال تحقیق در فرهنگ گیلان استاد فریدون نوزاد و همچنین محمدعلی نجفی استاندار گیلان نیز تقدیر به عمل آمد.