دیدار مدیرکل حقوقی،مجلس و امور استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ناشرین گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۳۹
دیدار مدیرکل حقوقی،مجلس و امور استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با ناشرین گیلان

حسین عباس نژاد کارسیدانی مدیرکل حقوقی،مجلس و امور استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با جمعی از ناشرین و اصحاب فرهنگ گیلان به جایگاه ارزشمند کتاب و کتابخوانی در جامعه اشاره نمود.

وی گفت : کتاب و کتاب خوانی شاخص اصلی توسعه همه جانبه جوامع در ابعاد فرهنگی و اجتماعی بوده و از این حیث جایگاه ویژه دارند و ملاک ارزیابی توسعه یک جامعه می باشند ، از این رو تمام تلاش خود را برای نهادینه کردن این فرهنگ در استان در راستای توسعه یافتگی گیلان عزیزمان بکار خواهیم بست و در این مسیر دست همیاری تمامی نهاد های فرهنگی استان را به گرمی خواهیم فشرد و در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، همه می بایست همگام شوند و این سازمان مستثنی نیست.

عباس نژاد افزود :امروزه با گسترده بودن شبکه‌های اجتماعی سرانه مطالعه در کشور کاهش یافته است و باید با ایجاد انگیزه در جوان، تشویق و گروه بندی، مسئولان امر در جهت ارتقاء فرهنگ مطالعه گام بردارند.

مدیرکل حقوقی،مجلس و استانهای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود : امروز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی امر چاپ و ارائه کتاب به جامعه شاهد حضور چهره ای فرهنگی و از اهالی خانواده کتاب و پژوهش است و حضور دکتر صالحی امیری در این جایگاه می تواند سبب ایجاد بستری مناسب برای چاپ کتب ارزشمند و تخصص ایشان در زمینه مدیریت امور فرهنگی می تواند زمینه ساز یافتن راهکارهایی برای ایجاد روحیه مطالعه و کتاب خوانی و در نتیجه آن افزایش آمار خرید و مطالعه در کشور گردد.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطر اساتید بزرگوار پرتو و فرض پور ماچیانی از همکاری ویژه آن دو عزیز با مدیریت گیلان در زمان تصدی خود از زمان تاسیس تا اخرین لحظه از عمر پربارشان خبر داد .