دیدار سرپرست مدیریت گیلان با مدیرکل راه و شهرسازی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۷/۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۳۹
دیدار سرپرست مدیریت گیلان با مدیرکل راه و شهرسازی

به گزارش روابط عمومی مدیریت اسناد و کتابخانه ملی گیلان ، علی خلیلی سرپرست این مدیریت با مهندس خاوری مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان دیدار کرد.

خلیلی در ابتدا با ابراز خرسندی از این ملاقات فعالیتهای صورت گرفته در مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان را تشریح نمود وبه بیان برنامه های تعیین شده در چشم انداز این سازمان در آینده پرداخت.

وی افزود : سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان با توجه به وظایف ذاتی خود در دو بخش های علمی ، پژوهشی و حاکمیتی از گستره کاری وسیعی برخوردار بوده و از این باب در بخش های مختلف علمی و فرهنگی و پژوهشی استان می تواند در کنار ادارات و سازمانهای ذیربط نقشی تاثیرگذار ایفا کند .

خلیلی تصریح کرد : همچنین در بخش حاکمیتی وظایف ذاتی سازمانی نیز سازمان اسناد و کتابخانه ملی با احیاء بایگانی راکد ادارات و سازمانهای دولتی میتواند ضمن برطرف نمود وظیفه نگهداری اسناد از مدیران سبب تخلیه بخشی از فضای اداری جهت استفاده برای امورات دیگر اداری نیز گردد .

وی با اشاره  همکاری سازمان با ادارات استان را پس از پروسه تعیین و تکلیف نیز قابل توجه دانست و بعنوان نمونه به برگزاری نمایشگاه اسناد شهرداری از طریق اسناد ارزشیابی شده در بایگانی راکد آن دستگه اشاره نمود و افزود : همکاران ما با بررسی در اسناد بایگانی راکد دستگاه­ها اقدام به شناسایی اسنادی با ارزش انتقال میکنند و این اسناد انتقالی میتواند چراغ راه پژوهشگران استان باشد .

در ادامه مهندس خاوری مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با خرسندی از حضور مدیرگیلان در اداره کل راه و شهرسازی نقش و جایگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی را در نظام اداری شایسته و موثر دانست .

وی افزود : بی تردید تمامی مدیران جدید نیازمند بهره مندی از تجارب پیشینیان هستند و ثبت و ضبط تجربیات پیشینیان از اهمیت ویژه ای برخوردار و سبب کاستن میزان آزمون و خطا خواهد گردید.

وی در پایان خواستار همکاری ویژه مدیریت اسناد و کتابخانه ملی گیلان با اداره کل متبوعه خود شد و با اشاره به حجم وسیع اسناد و تعدد بایگانی­ها در آن اداره کل گفت: یقیناً شاهد وجود اسناد ارزشمندی از گذشته در پستوی این بایگانی ها خواهیم بود که می توانند پاسخگو به بسیاری از سوالات پژوهشگران در حوزه مطالعات و شهرسازی استان و بعضاً کشور باشند.