دیدار دکتر حساس خواه با ریاست دانشگاه گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۲۱
دیدار دکتر حساس خواه با ریاست دانشگاه گیلان

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان دکتر ژاله حساس خواه مدیر این مرکز با حضور در دانشگاه گیلان با دکتر رضی رئیس این دانشگاه دیدار نمود.

در این دیدار دکتر حساس خواه با اشاره به حوزه فعالیت های سازمان اسناد و کتابخانه ملی که در اساس نامه سازمانی در بخش های علمی، پژوهشی، خدماتی و حاکمیتی تعیین شده است ، حوزه کاری مشترک میان سازمان با دانشگاه را بسار زیاد عنوان نمود .

مدیر گیلان با اشاره به جایگاه مهم اسناد گذشته در تبیین نقشه راه برای آیندگان راه اندازی دانشکده مطالعات اسنادی و اطلاعات کتابخانه ای را مهترین کار مشترک سازمان با دانشگاه گیلان دانست و افزود : امروز سازمان با کمبود نیروی انسانی در بخش های گوناگون و تخصصی مواجه است و با راه اندازی این دانشکده می توان علاوه بر ایجاد حس علم آموزی در حوزه اسناد و اطلاعات کتابخانه ای با تربیت نیروهای مختصص مشکلات مربوط کمبود نیروی انسانی را نیز بر طرف نمود .

مدیر مرکز گیلان انجام کارهای پژوهشی در قالب پایان نامه های علمی مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با استفاده از گنجینه عظیم اسناد و کتب موجود در حافظه کتابخانه ملی ، برگزاری نمایشگاه اسناد و عکس های قدیمی و برگزاری همایش های علمی را از رئوس همکاری های مشترک بین سازمان و دانشگاه گیلان دانست.

وی تصریح کرد : با توجه به همکاری خوب مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان و پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان در آینده نزدیک شاهد انجام فعالیت های پژوهشی مشترک مورد بین دو مجموعه خواهیم بود.

دکتر حساس خواه در ادامه به نقش تاثیرگذار انتشارات دانشگاه در زمینه چاپ آثار پژوهشی سازمان در قالب مجموعه خاطرات چهره های شاخص گذشته گیلان بر اساس اسناد موجود اشاره نمود و انتشار این مجموعه ها را سبب شناخت بیشتر جامعه با رویدادها و احوالات گذشتگان استان و آشنایی بیشتر نسل جوان با جایگاه ویژه اسناد و اهمیت حفاظت از آنها دانست.

در این دیدار دکتر رضی ریاست دانشگاه گیلان نیز با ابراز مسرت از انتصاب دکتر حساس خواه حضور چهره های دانشگاهی در راس سازمان های علمی ، پژوهشی را سبب بالندگی این مجموعه ها عنوان نمود .

وی با اعلام آمادگی کامل دانشگاه گیلان در راستای همکاری ویژه با مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان به امضاء تفاهم نامه ای فی ما بین دانشگاه و ریاست سابق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران اشاره نمود و تصریح کرد : با حضور دکتر حساس خواه و شناخت از روحیه فعال ایشان به عنوان فردی موثر از اعضای هیئت علمی ، دانشگاه حاضر خواهد بود در قالب تبصره های متمم به مفاد این تفاهم نامه حوزه فعالیت های مشترک را افزایش دهد.

دکتر رضی همچنین به اعلام آمادگی دانشگاه در اولین قدم با برگزاری کارگاه های مطالعات اسنادی با حضور اعضای هیئت علمی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دانشگاه گیلان اشاره نمود و تصریح کرد در این کارگاه ها می توان با معرفی سایت سازمان به شرکت کنندگان دروازه ورود به گنجینه بزرگ منابع علمی کتابخانه ملی را به شرکت کنندگان در کارگاه که غالباً از پژوهندگان علم هستند معرفی نمود.