اولین حضور دکتر ژاله حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در جلسه شورای اداری


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۱۳ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۱۱
اولین حضور دکتر ژاله حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در جلسه شورای اداری

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان جلسه شورای اداری استان با حضور دکتر سالاری ستاندار گیلان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، فرمانداران، مدیران کل و روسای ادارات دولتی استان در سالن غدیر استانداری برگزار گردید.جلسه با سخنرانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی آغاز و در ادامه با توجه به هفته وقف ، هفته پژوهش مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان و دکتر رضی ریاست دانشگاه گیلان به بیان برنامه های سازمانی خود برای هفته های ذکر شده پرداختند.

در ادامه جلسه : دکتر سالاری استاندار گیلان با اشاره با اشاره به اهمیت روز 13 آبان و بزرگداشت این روز  اظهار داشت : انشاء ا... در این روز  مردم بار دیگر با حضور پررنگ  خود در راهپیمایی 13 آبان  پیام روشن و قاطعانه  ملت را به گوش دشمنان و کسانی که سخنان بی مبنا می زنند خواهند رساند  .

وی با اشاره به به اهمیت اقتصاد مقاومتی ، نام‌گذاری سال‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب به این نام را نشان از ضرورت جدی جامعه به آن دانست و افزود : انشاء ا... بتوانیم در چارچوب اقتصاد مقاومتی کار کرده به گو نه ای که  اثرات این مهم  برای مردم مشهود و از آن بهرمند شوند.

دکتر سالاری بر ضرورت پاسخگویی شفاف مدیران به مردم تاکید کرد و افزود : اگر دقیق و خوب و شفاف برای مردم کار کنید ، از مواجه با مردم  ابایی نخواهید داشت .

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه مدیران خود را در مقابل مردم، اصحاب رسانه پاسخگو بدانند افزود : با اصحاب رسانه و بویژه صدا و سیما ارتباط ما به گونه‌ای باشد که حرف‌ها را از آن منظر و از زاویه آنها بشنویم و همچنین حرف‌هایی که با مردم باید بزنیم نیز از طریق آنها منعکس کنیم و کارهای آموزش و فرهنگ‌سازی را از آنها کمک گیریم .

وی با در ادامه بیان اینکه باید نگاه مبتکرانه و خلاقانه داشته باشیم افزود : مدیران صرفاً به منابع دولتی نباشیم نه اینکه منابع دولتی را چنانچه می‌توانیم بیشتر وصول کنیم این کار را انجام ندهیم اما چنانچه تمامی ظرفیت‌ها را منابع دولتی بدانیم حتماً به بیراهه رفته ایم  .

دکتر سالاری با بیان اینکه منابع متعددی است که با ابتکار می‌توانیم نیازمان را به منابع دولت کمتر کنیم افزود : باید بتوانیم از منابع و ظرفیت‌های دیگر که خیلی از آن ممکن است مالی نباشد برای بهتر کار کردن استفاده کنیم .

وی بر ضرورت داشتن نگاه مردم مدارانه به مدیران تاکید کرد و با بیان اینکه مدیران کل دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران هر چه بیشتر با مردم ارتباط داشته و در بین مردم حضور یابند افزود : درب اتاق‌مدیران برروی مردم باز بوده  و حرف آنان را بشنوید و آن را پیگیری کنید .

استاندار گیلان همچنین بر لزوم داشتن نگاه تسهیل گرایانه  در کارهای مردم تاکید کرد و افزود : در کارهایی که وظیفه ذاتی سازمان است نگاه آسان کردن کارها را داشته و از ظرفیت‌های قانون و اختیارات در جهت تسهیل نمودن کارها بهره گرفته و موانع را برطرف و تمام توان خود را در راستای انجام امور مردم بکار گیرید.

دکتر سالاری با اشاره به برنامه محور بودن مدیران استان در سازمان های متبوعه به تدوین برنامه پنج ساله مدیران طی مدت تعیین شده سه هفته ای و ارائه آن جهت بررسی در جلسات شورای برنامه ریزی و اقتصاد مقاومتی تاکید نمود و تصریح کرد آ امار ارائه شده توسط سازمانها به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

وی همچنین در ارزیابی مدیران ملاک و شیوه‌ها را حرفه‌ای عنوان نمود و افزود : ارزیابی ، روش و گروه های مرجع که از آن ارزیابی می‌گیریم حرفه‌ای ، مشخص و رسمی است و به هیچ فردی نسپردم که مدیران را مشخص کند.

 وی با بیان اینکه مدیران با قوت قلب به کار خود ادامه دهید و ارزیابی‌ها منطقی و در زمان منطقی خواهد بود افزود : چنانچه درخصوص عملکرد مدیری ناراضی باشم به نخستین فردی که خواهم گفت خود آن مدیر است و در مرحله اول از آن خواهم خواست که کارش را اصلاح و جبران کند و اگر عقب است سریعتر خود را به جایگاه مطلوب برساند .

استاندار گیلان در ادامه گردشگری را ظرفیت و مزیت اصلی استان دانست افزود :  مباحث برون‌گردی، توسعه گردشگری روستایی، گردشگری دریایی و به طور کل زنجیره و صنعت گردشگری را به طور کامل شروع کردیم .

در پایان جلسه : مدیران تازه انتصاب شده از جمله دکتر ژاله حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان معرفی شده و همکاری ویژه سایر مسئولین با این مدیران در دستور کار قرار گرفت.