دیدار دکتر حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان با شهردار کلانشهر رشت

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۸/۳۰ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۶:۷
دیدار دکتر حساس خواه مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان با شهردار کلانشهر رشت

به گزارش روابط عمومی مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان دکتر ژاله حساس خواه مدیر این مرکز با حضور در ساختمان مرکزی شهرداری رشت با دکتر نصرتی شهردار این شهر دیدار نمود.

در ابتدای جلسه دکتر حساس خواه با ابراز خرسندی از انتصاب شهردار جدید ضمن بیان حوزه وظایف و فعالیت های مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در قالب گزارشی تصویری به مقایسه مرکز گیلان با سازمان مرکزی و سایر نمایندگی های استانی پرداخت .

حساس خواه عدم وجود مخزن استاندارد برای نگهداری اسناد انتقالی و عدم راه اندازی تالار مطالعه الکترونیک جهت خدمت رسانی به پژوهشگران استان جهت دسترسی به گنجینه عظیم آرشیو ملی را از کاستی های موجود در این مرکز گیلان عنوان نمود.

وی در خصوص فعالیت های در دست اقدام در حوزه گیلان پژوهی نیز به تشکیل شورای پژوهش استان اشاره نمود و تصریح کرد : در حوزه فعالیت های پژوهشی ضبط تاریخ شفاهی مفاخر استان از وظایف ذاتی این مرکز بوده که با توجه به تلاش همکاران در این حوزه و ضبط نزدیک به 2400 دقیقه مصاحبه با مفاخر استان بدلیل تنگناهای مالی توان انتشار آین آثار فاخر وجود ندارد.

مدیر مرکز اسناد و کتابخانه گیلان با اشاره به اینکه داشتن مرکز اسنادی توانمند موجب فخر استان گیلان خواهد بود افزود : همکاری مدیران استانی برای شکوفائی این مرکز سبب توانمندی و غنای آرشیو ملی گیلان خواهد بود.

وی ادامه با اشاره به همکاری مشترک شهرداری و سازمان اسناد و کتابخانه ملی در قالب طرح های پژوهشی از آمادگی برای برگزاری نمایشگاه اسناد در حاشیه فعالیت های نمایشگاهی شهرداری رشت سخن گفت .

در ادامه جلسه دکتر نصرتی شهردار رشت نیز با ابراز خرسندی از حضور مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان در شهرداری رشت از آمادگی شهرداری برای کمک به توانمندسازی آرشیو ملی گیلان خبر داد.

وی تصریح کرد : با توجه به وجود مشکلات مالی در شهرداری آمادگی این وجود دارد در حوزه هایی که قانون گذار به شهرداری اجازه همکاری و هزینه در حوزه طرح های پژوهشی و حمایتی را داده است مشارکت نمائیم.

شهردار رشت در خصوص اختصاص زمین از سوی شهرداری به مرکز اسناد و کتابخانه ملی گیلان برای ساخت مخزن استاندارد نگهداری اسناد استان نیز افزود : با برگزاری جلسه مسترک با واحد املاک شهرداری این موضوع مورد بررسی قرار خواهد گرفت .