گزارش افتتاح نمایشگاه اسناد انقلاب اسلامی در خانه تاریخی میرزا کوچک جنگلی


تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۱۱/۱۶ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۵:۴۳
گزارش افتتاح نمایشگاه اسناد انقلاب اسلامی در خانه تاریخی میرزا کوچک جنگلی

به گزارش روابط عمومی مدیریت اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان همزمان با ایام ا... دهه فجر با مشارکت سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت نمایشگاه عکس ها و اسناد انقلاب اسلامی آغاز بکار نمود.

دکتر ژاله حساس خواه مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در خصوص اسناد ارائه شده گفت: در نمایشگاه عکس ها و اسناد انقلاب تلاش نمودیم تا تصاویر کمتر دیده شده از مبارزات مردمی در پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را از چندین ماه مانده به بهمن 57 به دید عموم عرضه نمائیم.

وی افزود : در این نمایشگاه 18 قطعه عکس شامل تصاویری همچون راهپیمائی جامعه روحانیون رشت، درگیری های خیابانی مردم با نظامیان، پیوستن ارتش به ملت، تسخیر فرودگاه مهرآباد توسط گروه های مبارز مردمی، دیدار مردم با امام در مدرسه علوی و... و همچنین اولین نامه امام خمینی پس از تبعید به ترکیه به خانواده خود و تعدادی از اسناد ساواک در خصوص فعالیت های مبارزین انقلاب در قالب 7 برگ سند برای بازدید عموم تهیه شده است.

دکتر حساس خواه در ادامه با تشکر از همکاری خوب سازمان فرهنگی ، اجتماعی ورزشی شهرداری رشت در خصوص برگزاری نمایشگاه های مشترک اسناد در خانه تاریخی میرزا کوچک و عمارت ساعت شهرداری رشت ، ارائه این اسناد به معرض دید عموم را سبب آشنائی بیشتر جوانان با گذشته کشور دانست و تصریح کرد : میراث مکتوب هر ملت بیانگر هویت ملی آن بوده و جمع آوری، صیانت و ارائه آن به آیندگان چراغ راهی برای ساختن ایران و گیلانی آباد و سرافراز خواهد شد.

شایان ذکر است در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه محمد حسین عاقل منش رئیس کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت، دکتر سید هاشم موسوی رئیس پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان و مهندس علیرضا حسنی مدیر عامل سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری رشت نیز حضور داشتند.