جلسه مشترک مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان و شهردار کلانشهر رشت

تاریخ انتشار: ۱۳۹۱/۱۲/۱۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۵۶
جلسه مشترک مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان و شهردار کلانشهر رشت
بسمه تعالي
به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان :
صبح روز جمعه 4/12/91 حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان   و دكتر سيد محمد علي ثابت قدم شهردار كلانشهر رشت در شهرداري رشت به گفتگو نشستند.
در ابتداي جلسه عباس نژاد و با ارائه شرح مبسوطي از چگونگي تاسيس كتابخانه ملي ايران و سازمان اسناد ملي و در نهايت ادغام اين دو مجموعه و شكل گيري سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران پرداخت . وي در ادامه چگونگي ورود اين سازمان به استان گيلان را متذكر شد و كارهاي صورت گرفته و اهداف آتي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان را تشريح نمود.
عباس نژاد در ادامه صحبت هايش به اعلام نياز همكاري شهرداري با سازمان متبوعه خود اشاره نمود و گفت  : "جناب آقاي شهردار تعداد قابل توجهي سند مربوط به استان گيلان كه هر برگ از آنها راوي هويت مردم اين خطه از كشور  و ميراث مكتوب آنهاست  هم اكنون در آرشيو ملي ايران در تهران نگهداري ميشود . حاليه با وجود سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان شايسته است كه اين اسناد به استان باز گردانده شود ، ولي متأسفانه بدليل عدم وجود مخازن نگهداري اين امر ممكن نيست . در خواست من از حضرتعالي اينست تا ما را در راه اندازي اين مخزن و همچنين تالار پژوهش براي استفاده پژوهشگران از اين اسناد ياري نماييد تا باشد از اين راه باقيات و صالحاتي براي حضرتعالي و ما رقم زده باشيد . وي همچنين با تاكيد مكرر موارد ذكر شده از شهردار محترم و اعضاي شوراي شهر براي بازديد از كتابخانه ملي  و گنجينه اسناد ملي ايران بصورت رسمي دعوت نمود.
ثابت قدم شهردار رشت نيز با ابراز خرسندي از حضور سازمان اسناد و كتابخانه ملي در گيلان آمادگي خود را براي هرگونه كمك به اين سازمان در راستاي اعتلاي فرهنگ گيلان اعلام نمود.