آغاز بکار کارگاه نقد و بررسی کتاب های تاریخی گیلان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۳/۸ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۳۹
آغاز بکار کارگاه نقد و بررسی کتاب های تاریخی گیلان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان

بسمه تعالي

آغاز بكار كارگاه نقد و بررسي كتاب هاي تاريخي گيلان

در سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان

به گزارش روابط عمومي سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان نخستين جلسه كارگاه نقد و بررسي كتب و دست نوشته هاي تاريخي گيلان روز يكشنبه 29/2/92 در سالن اجتماعات سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان آغاز بكار كرد.

در اين نشست كتاب تاريخ گيلان ملا عبدالفتاح فومني تصحيح افشين پرتو مورد نقد و بررسي قرار گرفت و استاد فريدون نوزاد نيز رياست جلسه را عهده دار بود و آقاي ابوالقاسم پژوهشگر نيز نقد كتاب را انجام داد.سپس حاضرين در جلسه به ارائه نظرات خود پيرامون كتاب و نقد صورت گرفته پرداختند.

در حاشيه اين نشست عباس نژاد مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان گفت : اين كارگاه در راستاي اعتلاي فرهنگ كتاب و كتاب خواني و هدف آموزش نقد صحيح و بدور از هرگونه تنگ نظري  براي جواناني كه به تازگي وارد عرصه نقد شده اند با حضور اساتيد و پيشكسوتان اين عرصه تشكيل شده است و اميدوارم تا با برپايي چنين كارگاهي شاهد ظهور استعدادهاي درخشاني در عرصه نقد و بررسي كتب و دست نوشته ها باشيم.

وي تصريح كرد : در حال حاضر اين كارگاه نقد و بررسي كتب و دست نوشته هاي با محوريت گيلان را در دستور كار دارد و در آينده انشاء ا... آنرا به حوزه هاي ديگر نيز شرح و بسط خواهيم داد.

علي اميري دبير كارگاه نيز با بيان چگونگي روند شكل گيري اين كارگاه افزود : مقرر گرديد در يكي از روزهاي پاياني آخرين هفته هر ماه  يك كتاب در اين كارگاه به نقد و بررسي گذاشته شود .پس در مجموع در سال 12 كتاب مورد نقد و بررسي قرار خواهد گرفت. وي افزود تمام تلاش خود را بكار خواهيم گرفت تا در كارگاه نقد كتاب در سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان با حضور مفاخر و اساتيد برجسته حوزه ي فرهنگ و ادب و پژوهش گيلان به فضايي برسيم كه نويسندگان بصورت داوطلبانه خواهان نقد كتابشان در اين كارگاه باشند .  

 

منبع روابط عمومي