جلسه هم اندیشی ادارات و سازمانهای دولتی همگام با سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در آیین نکوداشت ا

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۴/۲۳ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۳۵
جلسه هم اندیشی ادارات و سازمانهای دولتی همگام با سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان در آیین نکوداشت ا

بسمه تعالي

چهارشنبه 12/4/92 اولين جلسه هم انديشي ادارات و سازمانهاي دولتي همگام با سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در آيين نكوداشت استاد جعفر خمامي زاده در محل كار مدير سازمان برگزار شد .

در آغاز جلسه كه با حضور معاونين سازمان اسناد كتابخانه ملي گيلان و حسن پور معاونت فرهنگي مديركل ارشاد اسلامي گيلان و نمايندگاني از سازمان هاي پست ، ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري ، سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري رشت و انجمن مفاخر و مهرورزان گيلان حضور داشتند عباس نژاد مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان به شرح چكيده اي از آثار و فعاليت هاي علمي و ادبي و پژوهشي صورت گرفته توسط استاد خمامي زاده درطول عمر با عزت ايشان پرداخت و گفت : استاد خمامي زاده يكي از شاخص ترين چهره هاي عرصه اسناد ملي محسوب ميشوند . با توجه به اينكه آموزش و پرورش مدرسه اي را به نام اين استاد بزرگوار در شهر رشت نامگذاري كرده و شهرداري رشت نيز خياباني را به نام اين استاد معظم منقوش نموده اما همه اين فعاليت هاي صورت گرفته تا امروز جبران گوشه اي از زحمات و فعاليتهاي شايان ذكر ايشان در كمك به جاودانگي فرهنگ و هويت گيلان و گيلاني را نخواهد كرد.

وي تصريح كرد : امروز گرد هم جمع آمديم تا رايزني هاي لازم را براي برگزاري همايشي بين المللي و بزرگ البته نه به بزرگي شخصيت والاي استناد خمامي زاده كه از ديدگاه ما گيلانيان چهره اي ماندگار محسوب ميشود اتخاذ كنيم .

مدير سازمان اسناد كتابخانه ملي گيلان در ادامه گفت : در بازديدي كه از منزل استاد خمامي زاده داشتم از ديدن صحنه هاي دلخراش نابود شدن اسناد و اشياء تاريخي منزل ايشان بسيار متأثر شدم و به اين فكر افتادم كه حال نتايج سالها زحمت مجدانه اين مرد مو سپيد عرصه حفظ و احياي اسناد ملي در آتش سوخته با برپايي همايشي ملي و ماندگار از سالها كوشش استاد تجليلي بعمل بياوريم و در آن همايش از درگاه خداوند متعال شكر و سپاس بجاي آوريم كه وجود زيجود استاد سلامت است .

وي افزود : از تمامي دوستان ادرات و سازمانهاي هميار سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران تمنا دارم با جديت تمام برنامه هاي محوله در راستاي اجراي هر چه بهتر اين همايش را در دستور كار قرار داده و از هيچ كوششي فروگذاري ننمايند.

در خاتمه هر كدام از حاضرين در جلسه به ارائه پيشنهادات خود جهت بهبود برنامه ها و برگزاري هرچه بهتر همايش پرداختند .