کارگاه سند شناسی و سند خوانی در گیلان برگزار شد

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۸/۲۰ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۲۴
کارگاه سند شناسی و سند خوانی در گیلان برگزار شد

مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان گفـت:براي نخستين بار در شمال كشور كارگاه سند خواني يا سند شناسي با حضورمحسن روستايي مدير كل فراهم آوري اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران و جمعي از اساتيد تاريخ استان از سوي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در سالن اجتماعات اين سازمان برگزار شد.

حسين عباس نژاد در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار مهر در رشت در خصوص برگزاري اين كارگاه خاطرنشان كرد:با عنايت به وظيفه ذاتي سازمان اسناد و كتابخانه ملي كه ارائه خدمات پژوهشي به متقاضيان و پژوهشگران علاقه مند در اين عرصه مي باشد و بنا بر درخواست گروه آموزشي دبيران تاريخ آموزش و پرورش استان، براي نخستين بار در شمال كشور كارگاه سندخواني يا سند شناسي از سوي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در سالن اجتماعات اين سازمان برگزار مي شود.

وي افزود:در اين كارگاه يك روزه محسن روستايي مدير كل  فراهم آوري اسناد سازمان اسناد و كتابخانه ملي ايران به عنوان استاد و 30 نفر از اساتيد تاريخ دوره هاي دانشگاه و دبيران تاريخ آموزش و پرورش حضور دارند.

مدير كل سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان با اشاره به اهداف برگزاري اين كارگاه تصريح كرد:اجرايي كردن اساسنامه سازمان اسناد و كتابخانه ملي ، برقراري ارتباط سازمان با اساتيد تاريخ و آشنايي اساتيد تاريخ با سند و مراحل سند خواني از اهداف برگزاري اين كارگاه مي باشد.

حسين عباس نژاد متذكر شد:سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان حافظ اسناد تاريخي است و مي تواند ارتباطي تنگاتنگ با اساتيد تاريخ داشته باشد بدين جهت برگزاري اين كارگاه نتايج مثبتي را به دنبال خواهد داشت.

وي اذعان كرد:در اين كارگاه سه فصل ، در قالب موضوعات تاريخ و انطباق آن با اسناد، اهميت سند و آرشيو ملي و مباحث و ظرايف سند خواني بررسي مي شود.

عباس نژاد يادآور شد:با توجه به استقبال از اين كارگاه يك روزه ،سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در حال برنامه ريزي تدوين يك چشم انداز 6 ماهه جهت برگزاري دوره هايي همانند اين دوره در سازمان جهت پوشش همه سطوح اعم از دانش آموز،دانشجو،معلم ،اساتيدو ... مي باشد تا همه بتوانند از اين كارگاه استفاده كنند.

وي گفت: ازعلاقه مندان در اين عرصه دعوت مي شود در صورت نياز با مراجعه به سازمان در آينده از امكانات دوره اي برگزاري كارگاه سند خواني بهره مند شوند.

لازم به توضيح است:در پايان برگزاري كارگاه براي حاضران در جمع ، گواهينامه از سوي سازمان اسناد و كتابخانه ملي صادر مي شود.