همایش تجلیل از استاد فریدون نوزاد با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان برگزار شد .

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۱۸
همایش تجلیل از استاد فریدون نوزاد با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان برگزار شد .

بسمه تعالي

همايش تجليل از استاد فريدون نوزاد با همكاري سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان برگزار شد .

روز سه شنبه 20/12/92 همايش تجليل از استاد فريدون نوزاد در تالار حكمت دانشگاه گيلان با حضور مسئولين استاني و جمع كثيري از شاگردان و علاقمندان به استاد نوزاد برگزار شد .

استاد فريدون نوزاد در سال 1303 در شهر رشت متولد و از دوران جواني تحقيقات و پژوهش هاي بسياري در زمينه ادب گيلان داشت و به عنوان يكي از طلايه داران تلاش در خصوص اعتلاي فرهنگ و ادب استان بشمار ميرود .

از استاد نوزاد چندين كتاب رمان و نمايشنامه و كتابهاي پژوهشي در خصوص تئاتر گيلان و زبان شناسي و گويش گيلكي و صدها مقاله در نشريات گوناگون به چاپ رسيده است .

اين آئين نكوداشت توسط پژوهشكده گيلان شناسي دانشگاه گيلان و با همكاري استانداري گيلان ، سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان  ، فرمانداري رشت و جمع كثيري از دوستداران استاد برگزار گرديد .

مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان در حاشيه برگزاري اين همايش از استاد نوزاد به عنوان نماد تلاش و كوشش مجدانه براي پاسداشت و اعتلاي فرهنگ و ادب موطن مادري خود ياد نمود. وي افزود: در طول مدتي كه از تاسيس سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان مي گذرد افتخار تلمز در محضر اين استاد ارزشمند و بزرگ نصيب گرديده و ايشان به عنوان مسئول گروه پژوهشگران استان در سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان ياريگر ما هستند .

عباس نژاد در خاتمه گفت : استاد فريدون نوزاد با اهداي دو سند ارزشمند در روز افتتاحيه سازمان به عنوان اولين اهداء كننده سند به  سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان بشمار ميروند و آرزوي سلامت وجود و توفيقات روز افزون اين ستاره درخشان آسمان فرهنگ و ادب گيلان عزيز را از خداي منان مسئلت دارم .