دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با دکتر نجفی استاندار محترم استان گیلان


تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۲/۸ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۵:۰:۱۳
دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با دکتر نجفی استاندار محترم استان گیلان

ديدار مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان با دكتر نجفي استاندار محترم استان گيلان

روز يكشنبه 7/2/93 حسين عباس نژادكارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان در دفتركار دكتر نجفي استاندار گيلان حضور يافت و در جلسه اي يك ساعته به بيان فعاليت هاي صورت گرفته در اين سازمان در مدت افتتاح در استان پرداخت .

جلسه مذكور در فضايي صميمي برگزار شد و عباس نژاد در ابتدا به بيان اهداف و وظايف تعيين شده در اساسنامه سازمان اشاره نمود و سپس به شرح گزارش عملكرد سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان از بدو تأسيس پرداخت .

وي در خلال صحبتهاي خود به احياء بايگاني راكد 16 دستگاه دولتي استان و امحاي 220 تن كاغذ و تخليه 4000 متر فضاي اداري اشاره نمود و همچنين به بيان فعاليت هاي صورت گرفته در حوزه ارائه كد هاي شاپا و شابكا به نشريات و كتابخانه هاي استان گيلان پرداخت.

وي در ادامه تصريح كرد : هم اكنون در كنار انجام تمامي وظايف ذاتي و ابلاغي از سوي سازمان مركزي با تلاشي مجدانه در حال افتتاح قريب الوقوع نخستين تالار مطالعه الكترونيك پهنه شمال كشور در سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان هستيم و با راه اندازي اين تالار گنجينه عظيم و ارزشمند كتابخانه ملي ج ا ا در اختيار پژوهشگران استان قرار خواهد گرفت و نيازي به عزيمت به تهران نخواهد بود .

در ادامه اين جلسه دكتر نجفي استاندار محترم استان گيلان پس از استماع گزارش عباس نژاد با ابراز خرسندي از فعاليت هاي صورت گرفته در سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان از تلاشهاي مدير و پرسنل اين مجموعه قدراداني نمود .

استاندار گيلان با اشاره به نامگذاري امسال به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي از سوي مقام معظم رهبري گفت : با توجه به اينكه مسأله فرهنگ بعنوان يكي از منويات رهبر معظم انقلاب است ، توجه به فرهنگ و پشتيباني و تقويت آنرا وظيفه اي همگاني دانست و حمايت از دستگاه هاي متولي مقوله فرهنگ را متذكر گرديد.

دكتر نجفي در ادامه صحبت هاي خود به اعلام آمادگي استانداري گيلان جهت كمك به سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان در راستاي تقويت بيش از پيش حافظه ملي استان اشاره نمود و تصريح كرد حمايت از اين سازمان در خصوص غني سازي آرشيو مذكور به عنوان راوي فرهنگ و تمدن غني گيلان و گيلاني را به تمامي سازمانهاي متولي امر فرهنگ ابلاغ خواهد نمود .

در پايان جلسه استاندار گيلان با بيان علاقمندي جهت آشناي بيشتر با سازمان اسناد و كتابخانه ملي ، نظر مساعد خود جهت بازديد از مديريت گيلان در ماه جاري را اعلام نمود .