بانک اطلاعات پژوهشگران حوزه تاریخ گیلان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان تدوین میگردد


تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۳/۱۰ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۵۲
بانک اطلاعات پژوهشگران حوزه تاریخ گیلان در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گیلان تدوین میگردد

حسين عباس نژاد كارسيداني در حاشيه مراسم اعياد شعبانيه كه در اين مديريت برگزار گرديد از تهيه بانك جامع پژوهشگران حوزه تاريخ   استان گيلان خبر داد .

وي گفت : در اين بانك اطلاعاتي كه با همكاري اداره كل آموزش و پژوهش استانداري گيلان در حال تدوين مي باشد سعي شده تا با ثبت مشخصات فردي و سوابق پژوهشي پژوهشگران استان مجموعه اي ارزشمند تهيه گردد و جهت هرگونه بهره برداري علمي در اختيار علاقمندان به حوزه پژوهش قرار گيرد .

عباس نژاد در ادامه تصريح كرد : هدف از جمع آوري اين بانك اطلاعاتي شناسايي پژوهشگران فعال استان در حوزه مباحث تاريخي بوده و سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان به عنوان مركز ثقل و پايگاه مطالعات تاريخي در استان گيلان با همكاري ويژه اين پژوهشگران كه هر كدام از اين عزيزان بواقع ستونهايي از عمارت زيبا و با ريشه تاريخ سياسي و اجتماعي و فرهنگي گيلان محسوب شده ، مي تواند حافظ و احياء كننده غناي فرهنگي استان گيلان در دوره هاي پر پيچ و خم تاريخ اين ديار باشد.

وي در خاتمه افزود : من و همكارانم در مجوعه مديريت اسناد و كتابخانه ملي گيلان براي بازيابي و اعتلاي تاريخ از ياد رفته گيلان از هيچ كوششي كوتاهي ننموده و در اين راه همكاري و همدلي پژوهشگران استان را صميمانه خواستاريم . وي گفت : درب سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان به روي تمامي پژوهشگران استان و افراد علاقمند به حوزه تاريخ بويژه اسناد تاريخي و همچنين افراد مطلع زمان باز است و سعي مينمائيم با تمام بضاعت خود امكانات مورد نياز براي ايجاد فضايي مناسب براي فعاليت هاي پژوهشي اين عزيزان را در مديريت گيلان فراهم نمائيم .