آرشیو ملی گیلان به اسناد و عکس های دفاع مقدس در استان گیلان مزین خواهد شد :

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۴/۲ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۴۶
آرشیو ملی گیلان به اسناد و عکس های دفاع مقدس در استان گیلان مزین خواهد شد :

آرشيو ملي گيلان به اسناد و عكس هاي دفاع مقدس در استان گيلان مزين خواهد شد

حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان با تائيد اين خبر گفت : با پيگيري هاي صورت گرفته مجموعه با ارزشي از اسناد و دستنوشته هاي شهداء و عكس هاي دفاع مقدس استان گيلان به سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان اهداء خواهد شد.

وي افزود : اين مجموعه ارزشمند كه شامل قريب به 9000 عكس ، دستنوشته و... مي باشد توسط موسسه تفحص سيره شهداي استان گيلان كه چند سالي است در حوزه حفظ ارزش هاي دفاع مقدس گيلان فعاليت ميكند با هدف احياء نام و ياد و سيره شهداي گرانقدر هشت سال دفاع مقدس و در راستاي بهره برداري پژوهشگران و علاقمندان هفته آينده به سازمان اهداء خواهد گرديد .

وي در ادامه تصريح كرد : اميد آن دارم كه تمامي موسسات فرهنگي و اجتماعي استان كه هر كدام در حيطه اي خاص در حال فعاليت هستند اقدام فرهنگي موسسه تفحص سيره شهداء را سرلوحه كار خود قرار داده و سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان را براي هرچه غني تر ساختن آرشيو ملي گيلان كه نماد و هويت استان محسوب ميگردد بيش از پيش ياري كنند .

وي در پايان گفت : ياد شهداء آرامش بخش روح است و خدمت در ركاب كسانيكه از جان خود براي حفظ آرمانهاي امام و وطن خود گذشتند افتخاري است كه شامل حال ما شده وآرزومنديم بتوانيم با ثبت اين مجموعه ارزشمند در آرشيو ملي گيلان ، گوشه اي از رادمرديهاي اين غيور مردان را براي نسلهاي آينده  به نمايش گذاشته و آنان را به حركت در مسير اين شهداء رهنمون سازيم.