دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری گیلان

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۴/۴ - ۰:۰:۰
آخرین تاریخ بروزرسانی: ۱۳۹۷/۷/۱۵ - ۱۴:۵۹:۴۴
دیدار مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی استان گیلان با معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری گیلان

بسمه تعالي

ديدار مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان با معاون محترم سياسي امنيتي استانداري گيلان

روز سه شنبه 3/4/93 حسين عباس نژاد كارسيداني مدير سازمان اسناد و كتابخانه ملي استان گيلان با حضور در دفتركار مهندس احمدي پور معاون محترم سياسي امنيتي استانداري گيلان با ايشان ديدار نمود .

در ابتداي اين ديدار  عباس نژاد به بيان اهداف و وظايف ذاتي سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان پداخت و سپس شرح كاملي از فعاليت هاي صورت گرفته در مديريت گيلان را در اختيار معاون سياسي و امنيتي استاندار گيلان قرار داد.

وي در ادامه صحبتهاي خود به جايگاه و ارزش ويژه اسناد تاريخي اشاره نمود و گفت : اين اسناد راويان هويت ملي و نشانگر فراز و نشيب هايي است كه گيلان در دوران گوناگون تاريخ به خود ديده و همچنين اين اسناد مي تواند گره گشايي بسياري از نقاط مبهم تاريخ ما باشد.

اين مسئول در ادامه تصريح كرد : خوشبختانه با توجه به فعاليت هايي كه با فعاليت روابط عمومي سازمان داشته ايم خوشبختانه با كمك رسانه هاي ديداري و شنيداري استان توانسته ايم با ايجاد فضاي اعتماد به سازمان اسناد و كتابخانه ملي گيلان بسياري از اسناد و نسخ خطي ارزشمند را كه در منازل مردم نگهداري بصورت غير اصولي نگهداري مي شد به سازمان منتقل نمائيم و همچنين در اين راستا تعدادي از مجموعه داران را شناسايي نموديم كه متأسفانه عده اي از اين دوستان هنوز دست همكاري كه سوي آنان دراز نموده ايم را نفشرده اند و در خواست سازمان را قبول ننموده اند .

وي افزود : در اين راستاي جهت حفاظت از اين اسناد با ادارات برق و آتش نشاني و ساير مجموعه هاي هميار رايزني هايي صورت گرفته تا خداي نكرده اتفاق تلخ منزل استاد خمامي زاده تكرار نشود .

در ادامه جلسه مهندس احمدي پور نيز با ابراز خرسندي از فعاليت هاي صورت گرفته در سازمان ادامه ين روند كاري را با تلاش و كوشش مجدانه خواستار شد و خاطر نشان كرد كه در راستاي غني سازي آرشيو ملي گيلان تمام تلاش خود مبذول خواهد نمود .